• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

11 DNI "CHINY - TRADYCYJNE I NOWOCZESNE" wycieczka do Chin, CENA FIRST MINUTE 5850 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - MAX 20 uczestników)

Kraj: Chiny
Cena: 7999.00zł
PROMOCYJNA 5850.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 27.03 - 06.04 2020;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
PEKIN
XIAN
LUOYANG
LONGMEN
SHAOLIN
SUZHOU
LUZHI
SZANGHAJ
1 DZIEŃ   WARSZAWA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 11.15 w hali odlotów (prawa strona przy schodach ruchomych, sektor E). Pilot z tabliczką WYCIECZKI Z NAMI. Wylot do Chin.

2 DZIEŃ     PEKIN
Przylot do Pekinu około godziny 05.00 czasu lokalnego). Przejażdżka rikszami po terenie tzw. hutongów, czyli wąskich uliczek najstarszych dzielnic Pekinu. Wizyta w domu rodziny chińskiej. Lunch. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Kolacja. Dla chętnych przejazd metrem do centrum miasta lub do obiektów olimpijskich.
 
3 DZIEŃ     PEKIN, WIELKI MUR
 Śniadanie. Całodniowa wycieczka: Letni Pałac – największy cesarski ogród, który w czasie letnich upałów dawał schronienie ostatnim cesarzom z dynastii Qing. Wokół zajmującego ok.2/3 powierzchni ogrodu jeziora Kunming znaleźć można liczne, zatopione w zieleni, klasyczne chińskie pawilony. Szczególną atrakcją jest tzw. długa galeria – liczący ponad 700 m zadaszony korytarz, którego malowidła tworzą prawdziwą galerię sztuki. Następnie zapraszamy na rejs statkiem turystycznym po sztucznym jeziorze Kunming. Przejazd poza miasto: Wielki Mur – największa fortyfikacja stworzona ręką człowieka, dzieło pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków chińskiego muru (sekcja Badaling). Powrót do Pekinu. Po drodze – krótki postój przy obiektach olimpijskich. Czas na zdjęcia. Kolacja – słynna Kaczka po Pekińsku, słynne danie kuchni cesarskiej.
 
Dla osób chętnych niesamowite przedstawienie teatralne – pokaz kung-fu. Szczerze polecamy, naprawdę warto! (fakultatywnie cena 45 USD).

4 DZIEŃ      PEKIN
Dalsze zwiedzanie Pekinu:  Przejazd do Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Spacer po parku Jingshan (Parku Wzgórza Węglowego) - z jego szczytu podziwiać można panoramę miasta i Zakazane Miasto.Wizyta w tradycyjnej herbaciarni – degustacja oraz możliwość dokonania zakupów. Wizyta w Centrum Tradycyjnej Medycyny: masaże, leki homeopatyczne. Możliwość skorzystania z tradycyjnego chińskiego masażu stóp (fakultatywnie10 USD). Kolacja.Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xi’an z przydziałem miejsc sypialnych.

 5 DZIEŃ     XI’AN
Przyjazd do Xi’an –  starożytnej stolicy Chin, siedziby Żółtego Cesarza. Transfer do hotelu na śniadanie (w przypadku wolnych pokoi, zakwaterowanie w hotelu).  Wycieczka do Armii Terakotowej. Dzieło wpisane na listę UNESCO stanowi fragment gigantycznego grobowca budowanego dla cesarza Qinshi Huangdi z dynastii Qin. Tysiące wojowników umieszczono w 3 kryptach, by bronili ciała cesarza. Najwyżsi rycerze mają 1,8 m wzrostu. Armia uzbrojona została w ostre brązowe miecze, włócznie i łuki. Powrót do Xi’an. Przejazd do pochodzącej z VII w. Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi - dzisiejszego symbolu miasta. Wizyta w Wielkim Meczecie – miejscu kultu religijnego wyznawców islamu.
Kolacja w lokalnej restauracji – pierożkowy bankiet oraz barwne widowisko Tang Dynasty Show.
 
6 DZIEŃ     LUOYANG
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do Luoyang.
W okolicy Luoyang znajdują się groty w Longmen. To swego rodzaju sanktuarium buddyzmu jest ulokowane wzdłuż brzegów rzeki Yi   w 1 400 grotach. W sumie można tu zobaczyć ponad 100 000 posągów Buddy (najmniejszy ma 2,5 cm). Ogromne wrażenie robi Grota Modłów za Przodków, w której znajduje się 16,5 metrowy posąg Buddy w otoczeniu bodhisattwów i groźnie wyglądających niebiańskich strażników. Powrót do Luoyang na kolację. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych relaks - chińśki masaż. Masażystki z centrum medycyny chińśkiej przyjadą do hotelu (cena około 20 USD).

7 DZIEŃ    KLASZTOR SHAOLIN, LUOYANG
Całodzienna wycieczka do klasztoru Shaolin, zbudowanego na stokach jednej ze świętych gór taoistycznych. Jest to miejsce, w którym powstał styl walki – zwany kung-fu. Udział w pokazie wykonywanym przez młodych adeptów. Kolacja. Powrót do hotelu. Dla chętnych wieczorne zwiedzanie miasta (wspólna gimnastyka, taniec, tai-chi z mieszkańcami Luoyang).

8 DZIEŃ     SUZHOU
Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do  Suzhou. Lekcja kaligrafi w jednym z ogrodów. Kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

9 DZIEŃ     SUZHOU,  LUZHI
Zwiedzanie Suzhou - miasta pięknych ogrodów.  Spacer po Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan) – najmniejszym i najpiękniejszym oraz po Ogrodzie Harmonii (Yi Yuan) – niewielkim parku, pochodzącym z okresu panowania dynastii Qing. Następnie zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów.  Przejazd autokarem do Luzhi – jednej z charakterystycznych dla tego regionu tzw. wiosek wodnych. Obowiązkowym punktem są przejażdżki łodziami po malowniczych wąskich kana łach w rytm piosenek śpiewanych przez gondolierski.
Przejazd autokarem do Szanghaju. Kolacja. Zakwaterowanie. Pierwszy rzut oka na miasto: nabrzeże, czyli słynny Bund, nowoczesne wieżowce, centra handlowe. Kolacja. Przejazd do jednego z teatrów, na deskach którego odbędzie się znakomity pokaz akrobatyki – Szanghaj słynie z najlepszej w całych Chinach szkoły akrobatów. W czasie tego niesamowitego widowiska zobaczyć można zapierające dech w piersiach akrobacje na najwyższym światowym poziomie (fakultatywnie 15 USD). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10 DZIEŃ    SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu (*). Złożenie bagażu w depozycie lub w 2- 4 pozostawionych pokojach i zwiedzanie miasta:  Świątynia Nefrytowego Buddy – jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Podniebny spacer – panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na najwyższym w mieście wieżowcu WFC. Czas wolny na zakupy na Starym Mieście. Powrót do hotelu i krótki pobyt związany z odebraniem bagaży, krótkim przygotowaniem do podróży (możliwość skorzystania z łazienki i przebrania się w 4 pozostawionych pokojach).Przejazd na kolację. Wieczorem dla chętnych fakultatywny rejs statkiem po rzece Huang Pu, przepływającej wzdłuż rozświetlonego Bundu (25 USD). Transfer autokarem na lotnisko, wylot do Europy.

(*) Przy wykwaterowaniu – pozostaną do dyspozycji grupy 2 - 4 pokoje (w zależności od wielkości grupy) do godz.19:00. Możliwość przebrania się i odświeżenia przed wyjazdem.

11 DZIEŃ
Przylot do Warszawy około godziny 06.30. 


Wyjazd potwierdzamy od 12 uczestników!

CENA OBEJMUJE:
Zakwaterowanie:
- noclegi w 4* hotelach położonych w centrach miast w pokojach dwuosobowych (lub trzy osobowych) oraz jedna noc w komfortowym pociągu sypialnym - 4 osoby w przedziale), dopłata do jedynki + 990 PLN
Wyżywienie:
- śniadania, 1 lunch i obiadokolacje z napojami - piwo, cola, fanta, herbata!;
Transport:
- przelot na trasie Warszawa-Pekin (bezpośredni lot 8 godzin), powrót Szanghaj-Warszawa (z przesiadką w Pekinie, około 14 godzin łącznie z przesiadką);
- na miejscu transport komfortowymi autokarami oraz szybką koleją (do 350 km/h);
Atrakcje w cenie:
- przejażdżka rikszami w hutongu w Pekinie,
- rejs statkiem turystycznym po jeziorze Kunming w Pekinie,
- bankiet pierożkowy w Xian,
- barwne widowisko Tang Dynasty Show w Xian,
- udział w pokazie walki kung-fu w klasztorze Shaolin,
- tour guide system na zwiedzanie (zasięg do 200m)

Opieka:
- pilot z Polski oraz lokalni chińscy przewodnicy na całej trasie przejazdu.
Ubezpieczenie:
- on następstw nieszczęśliwych wypadków oraz zdrowotne


DODATKOWO PŁATNE:
- wycieczki fakultatywne (ceny zgodne z programem),
- bilety wstępu (260 USD),
- napiwki dla przewodników, kierowców, bagażowych (40 USD).
- wyrobienie wizy przez biuro podróży 250 PLN (wiza indywidualna 220 PLN).