• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

12 DNI "TAJEMNICZA PERSJA..." wycieczka do Iranu, CENA LAST MINUTE 10 990 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 12 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Iran
Cena: 13000.00zł
PROMOCYJNA 10990.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy:
Pilot:
Trasa wycieczki:
Teheran
Uhwaz Szusz
Chogha Zambil
Uhwaz
Shiraz
Persepolis Parsargat
Yazd
Ifahan
Isfahan
Kazhan
Zanjan
Soltanyeh
Teheran

„TAJEMNICZA PERSJA” TERMIN: 13-24.04.2018 Grupa: max 16 uczestników

w tym 5 obiektów z listy UNESCO, 4* i 5* gwiazdkowe hotele, opieka doświadczonego pilota i wiele innych niezapomnianych wrażeń…

 

ü   1 DZIEŃ

 Przelot do Teheranu (liniami rejsowymi z przesiadką).

 

ü   2 DZIEŃ

 Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Iranu m.in Muzeum Narodowe, skarbiec z klejnotami szachów (słynny pawi tron i inne bezcenne klejnoty), w miarę możliwości Pałac Golestanc lub Pałac Ostatniej Dynastii Pahlawich. Przejazd obok dawnej ambasady amerykańskiej na lotnisko krajowe i wylot do Shiraz. Zakwaterowanie w hotelu kolacja i nocleg.

 

ü   3 DZIEŃ

 Zwiedzanie miasta perskich ogrodów. gdzie o tej porze kwitną pomarańcze roztaczając przepiękny zapach jak z baśni tysiąca i jednej nocy (możliwość zakupu słodyczy z kwiatów pomarańczy, suszonych kwiatów pomarańczy czy likierów pomarańczowych). Zapoznanie się z przepiękną architekturą dawnych rezydencji arystokracji perskiej z czasów kiedy miasto było ważnym ośrodkiem władzy i siedzibą wielu znamienitych rodów. Kolacja w lokalnej restauracji z klasyczna muzyka perską.

 ü   4 DZIEŃ

 Wyjazd w góry Zagros i obcowanie z przepiękna przyroda tego regionu. Leki trekking w poszukiwaniu przyrodniczych pereł (tu planowana niespodzianka - przy odrobinie szczęścia dla przyrodników i miłośników kwiatów okazja zobaczenie w naturze kwitnących koron cesarskich). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer i możliwość odwiedzenia lokalnej herbaciarni a także spróbowania lokalnego specjału - lodów szafranowych.

 ü   5 DZIEŃ

 Przejazd do Persepolis i spotkanie z pozostałościami imperium dawnej stolicy Persji z czasów DariuszaWielkiego (obiekt z listy Unesco). Zanim jeszcze urodziła sie idea wspólnej Europy to właśnie tu już w zamierzchłych czasach unia wielu narodów została wcielony w życie. Zobaczymy pałace, świątynie i bramy bogato zdobione historiami ze świata i wielkich zgromadzeń jakie miały tu miejsce. Po południu przejedziemy do pobliskiej nekropolii zobaczyć grobowce z czasów Akkamenidow i Sassanidow anastępnie przejazd na kolacje i nocleg w okolicy. Jeśli będzie taka możliwość tylko w weekend wieczorem przejazd na przedstawienie światło i dźwięk opowiadające historie imperium Dariusza i Cyrusa

 ü   6 DZIEŃ

 Zwiedanie ruin stolicy Akkamenidow z okresu Cyrusa Wielkiego oraz jego grobowiec (kolejny obiekt z listy Unesco). Następnei przejazd do Yazd jednego z najstarszym miast nie tylko Persji ale całego regionu, gdzie zachowała sie jeszcze dawna wiara Persów zanim przybył tu Islam a mianowicie zaroastianizm. W programie m.in wizyta w świątyni zarostranskiej, okazja poznania bliżej tej starożytnej religii, wyjazd do wież

przeniesiemy sie do czasów przed inwazją arabską. Cofniemy się w czasie bo miasto powstało z gliny i zachowało swój niepowtarzalny charakter z

milczenia czyli tradycyjnego cmentarzyska i dalszy ciąg poznawania rytuałów religijnych Zaroastian. Wieczorem dalszy spacer uliczkami Yazd, gdzie widocznymi w krajobrazie wieżami wiatrów czyli starożytnym systemem klimatyzacji którego precyzja może rywalizować z najnowocześniejszymi

osiągnięciami techniki (będzie to lekcja i ukłon w stronę dawnej myśl racjonalizatorskiej). Kolacja w hotelu z wieczorną herbata przy szumie fontann. Nocleg w otoczeniu bajkowych perskich ogrodów.

ü   7 DZIEŃ

Poranne zwiedzania Yazd, degustacja lokalnych słodkości a także wizyta w przepięknym meczecie piątkowym, który mógł być inspiracja dla przyszłych pokoleń. Następnie przejazd do Isfahanu - perły architektury perskiej z czasów kiedy Persja należała do regionalnych potęg i walczyła o swe wpływy z imperium tureckim i władcami Indii. Po przyjeździe do przepięknego hotelu położonym w tajskim ogrodzie kolacja a potem spacer po okolicy.

ü   8 DZIEŃ

 Zwiedzanie Isfahanu, m.in. główny plac Imama, pałace szachów, meczet piątkowy, spacer po galeriach i krajach wokół wielkiego placu gdzie pod arkadami można zapoznać sie wyrobami lokalnego rzemiosła z kości wielbłąda, cali, miedzi czy biżuterię srebrna i pięknie odprawiane lokalne turkusy, to również miejsce gdzie można skosztować świeżo pieczonego chleba i pysznych słodyczy m.in nugatu i perskiej waty. Możliwości poznania techniki i tradycji tkania słynnych perskich dywanów a także możliwość ich zakupów, jak ktoś będzie miał szczęście może trafi mu sie latający dywan :). Podczas kolacji kolejna okazja spróbowania lokalnych specjałów z baraniny i nie tylko.

 ü   9 DZIEŃ

 Przejazd przez góry Zagros. Wizyta w malowniczej górskiej miejscowości Aboney, gdzie spotkamy sie górskim folklorem oraz lokalnymi specjałami. Możliwość zakupu sosu z granatów i lokalnych miodów oraz suszonych owoców a następnie przejazd do Kashan a tam przykłady bogatej architektury z czasów kadzarskiej dynastii. Wizyta w słynny ogrodzie Finn. W maju możliwości zakupu i oglądania procesu produkcji słynnej wody różanej . Przejazd na nocleg do Teheranu.

 ü   10 DZIEŃ

 Dzień w Teheranie na dalsze penetrowane uroków stolicy. M.in. brama Persji, letnie rezydencja Pahlawich, wjazd na słynną wieżę telewizyjną i panorama miasta, które z jednej strony jest ogromną wielomilionową metropolią a z drugiej strony przepięknie położoną u podnóża najwyższego pasma górskiego stolicą, gdzie na szczytach o tej porze widać będzie jeszcze śnieg. Ostatnie zakupy pamiątek i przepysznych irańskich daktyli i innych lokalnych specjałów na prezenty dla najbliższych.

 ü   11 DZIEŃ

 W zależności od przelotów wyjazd w go stacji wysokogórskiej i możliwość małego trekkingu po okolicy z przepiękna panorama na góry i miasto.Krótki nocleg w hotelu a wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot do kraju.

 ü   12 DZIEŃ

 W godzinach wczesno rannych przylot do kraju pełni niezwykłych przeżyć z orientalnej Persji.

 
CENA 10 990 PLN (grupa 10-12 uczestników, w przypadku grupy 8-9 osób dopłata 800 PLN)

Płatność: 30% w dniu podpisania umowy i 70% na 30 dni przed wylotem.


Cena zawiera:

- przelot Warszawa – Teheran -Warszawa;

- przelot Tehrean – Shiraz;

- opieka polskiego pilota i lokalnego przewodnika.

- ubezpieczenie: KL, NNW i TFG

 - zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* w pokojach 2-osobowych (dopłata do jedynki około 2000 PLN);

- śniadania i obiadokolacje;

Cena nie zawiera:

 - napoi do obiadokolacji,

- biletów wstępu ok 160 USD, od wielkości grupy);

 - napiwków dla kierowcy i przewodnika około 40 USD,

- kosztów wyrobienia wizy - około 260 PLN