• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

12 DNI "TURCJA INNA NIŻ MYŚLISZ..." wycieczka do Turcji, CENA FIRST MINUTE 3850 PLN

Kraj: Turcja
Cena: 4499.00zł
PROMOCYJNA 3850.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy:
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Stambuł
Bursa
Selcuk
Efez
Priene
Milet
Didima
Oludeniz
Pamukkale
Egirgir
Konya
Kapadocja
Ankara
Safranbolu
Aspendos
Perge
Antalya
TURCJA INNA NIŻ MYŚLISZ...

JEDYNY I NIEPOWTARZALNY PROGRAM NA RYNKU!  NIEZAPOMNIANE WAKACJE Z NAMI!
Turcję bez zbytniej przesady można uznać za jeden z najciekawszych krajów świata. Jest tutaj wszystko to, co jest gwarantem udanych wakacji – piękne morze     i krajobrazy, wyśmienita kuchnia, gościnni ludzie, a także ciekawe zabytki będące świadectwem panowania Hetytów, Frygów, Lidyjczyków, Persów, Greków, Rzymian oraz wspaniałości Cesarstwa Bizantyjskiego i Imperium Osmańskiego, na czasach republiki Tureckiej Atatürka skończywszy. Wyjazd charakteryzuje odpowiednie wyważenie proporcji zwiedzania i odpoczynku. Wszystko po to, abyście wrócili Państwo z wyjazdu zadowoleni, z miłymi wspomnieniami i piękną opalenizną.    

Program ramowy


1 DZIEŃ      STAMBUŁ

Wylot o godzinie 12.55, Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Wieczorny spacer w centrum Stambułu - hipodrom i Błękitny Meczet.Zwiedzanie dawnej stolicy Bizancjum i imperium otomańskiego. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

2  DZIEŃ       BURSA -  PERGAMON

Przejazd mostem zawieszonym nad Bosforem do Bursy - pierwszej stolicy państwa Osmanów. Zwiedzimy zabytkowego Ulu Cami (Wielki Meczet) oraz Yesil Turbe (Zielony Grobowiec) sułtana Mehmeda I. Przejazd w okolice Pergamonu. Kolacja i nocleg.

 

 3 DZIEŃ         PERGAMON EFEZ - KUSADASI

Długo oczekiwany dzień dla "miłośników ruin". Przejazd do starożytnego Pergamonu. Zwiedzanie akropolu, biblioteki, teatru, świątyni Trajana, ołtarza Zeusa, agory oraz Asklepionu.  Następnie przejazd do ruin starożytnego Efezu -najważniejszego zabytku archeologicznego i historycznego, najlepiej zachowanego starożytnego miasta na terenie Turcji. W planie zwiedzania wspaniałe, wysadzane marmurem ulice, majestatyczne fontanny, słynna Biblioteka Celsjusza oraz antyczny teatr dla 24 tysięcy widzów. Wycieczka do mieszczącej się w pobliżu Efezu kapliczki, tzw. Domku Matki Boskiej.  Nocleg nad Morzem Egejskim w kurorcie Kusadasi. Po kolacji nocne zwiedzanie miasta. Dyskoteka dla chętnych.

 

 4 DZIEŃ         KUSADASI – PRIENE – MILET - DIDIMA

Pokaz mody w Selcuku. Następnie zwiedzanie greckiego miasta Priene. Zdjęcia pod teatrem w Milecie. Przejazd do Didymy:  wyroczni Apolla – trzeciej pod względem wielkości świątyni starożytności, z posągiem słynnej Głowy Meduzy. Nocleg w hotelu położonym w Fethiye lub okolicy Oludeniz.

 

5  DZIEŃ        LAGUNA TURECKA

Zwiedzanie Fethiye (m.in. wykutych w skale grobowców z 4 w. p.n.e.), wizyta w Oludeniz – otoczonej lasem, spokojnej laguny, uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Turcji, słynącej z długich, piaszczysto-żwirowych plaż oraz przepięknej scenerii turkusowego morza.

  

 6 DZIEŃ PAMUKKALE

Wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do Pamukkale. Zwiedzanie ruin starożytnego Hierapolis - m.in. teatru, świątyni Apolla, jedynych na świecie wapiennych tarasów z gorącą źródlaną wodą,  w  której kąpiel zalecana jest osobom ze schorzeniami reumatycznymi i artretyzmem. Nocleg w miejscowości Egirgir.

7 DZIEŃ         EGIRGIR – KONYA – KAPADOCJA

Wyjazd w stronę Kapadocji.  Następnie zwiedzanie meczetu Esrefoglu (drewniane wnętrze z XIII wieku, lista UNESCO!). Przejazd do Konya - miasta związanego ze Św. Pawłem. Zwiedzanie muzeum-mauzoleum Melvany, duchowego przywódcy, założyciela zakonu tańczących derwiszy. Po drodze wizyta wXVIII wiecznym karawanseraju Sultanhani oraz zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli. Nocleg w Kapadocji. Dla osób chętnych wyjazd na występ „tańczących derwiszy” (około 10 EUR, min 5 osób).

 

8 DZIEŃ         KAYMAKLI - GOREME – ZELVE

Dla chętnych lot balonem o wschodzie słońca (około 160-180 EUR), związany z niezapomnianym przeżyciem pozwalającym na podziwianie pięknych dolin Kapadocji, której krajobraz zalicza się do najciekawszych na świecie. Dzięki działalności wulkanów Kapadocja przypomina powierzchnię księżyca.Dzięki erozji miękkich skał wykuto w nich wielopiętrowe labirynty, tunele i groty, służące jako miejsce schronienia dla prześladowanych pierwszych chrześcijan. Następnie przejazd do Goreme i do doliny Zelve. Zwiedzaniewykutych w skałachklasztorów,kościołów bizantyjskich idomów mieszkalnych. Wizyta w ośrodku garncarstwa połączona z pokazem lepienia garnków wg regionalnych wzorów.  Wizyta w wytwórni onyksu oraz wyrobów jubilerskich. Następnie podziwianie Doliny Miłości, która pobudza zmysły i zachwyca różnorodnością kształtów formacji skalnych. Wieczorem dla chętnych - Turecka Noc (25 EUR), wspaniały pokaz sztuki tanecznej oraz lokalnych zwyczajów. Zabawa przy muzyce, kapadockim winie oraz raki.

 

 

9 DZIEŃ         ANKARA – SAFRANBOLU

Przejazd doAnkary, 3-milionowej metropolii, stolicy Turcji. Zwiedzanie monumentalnego mauzoleum Atatürka – twórcy republiki tureckiej i pierwszego prezydenta Turcji po I wojnie światowej. Po południu przejazd do Safranbolu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.  Popołudniu czas wolny na zakupy tradycyjnych wyrobów tureckich, możliwość wizyty w XVII wiecznym hammanie – tradycyjnej łaźni tureckiej (wstęp płatny około 15  EUR).

 

10 DZIEŃ       SAFRANBOLU

Zwiedzanie Safranbolu, miasta wpisanego na listę UNESCO, będącego perłą architektury osmańskiej. Jego ozdobą jest ponad 800 odrestaurowanych, tradycyjnych domów, z których część przeznaczono na hotele. Panorama miasta ze wzgórza Hidirylik, spacer po starówce, zwiedzanie muzeum w dawnej siedzibie gubernatora Kaymakam Evi.  Safranbolu znane jest z szafranu, słodkiego rachatłukum i wyrobów miedzianych. Następnie wizyta w Wąwozie Tokatli Konyanu. Spacer po platformie widokowej. Przejazd do Stambułu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Dla osób chętnych wieczorny wypad na Taxim. Spacer gwarną Aleją Niepodległości pełną restauracji, barów i dyskotek (powrót komunikacją miejską pod opieką pilota).

  

11 DZIEŃ      STAMBUŁ

Zwiedzanie dawnej stolicy Bizancjum i imperium otomańskiego, m.in.: Pałac Topkapi - wzniesiona w XV wieku okazała rezydencja sułtanów, z pięknie ozdobionymi bramami, dziedzińcami i pawilonami; Hagia Sofia – jeden z najdoskonalszych zabytków bizantyjskich; podziemne cysterny;  Popołudniu rejs statkiem po Bosforze (cena 15- 20 EUR w zależności od liczby chętnych). W godzinach popołudniowych czas na indywidualne zakupy na Wielkim Bazarze. Wieczorek turecki i zabawa na pożegnanie z Turcją.

  

12 DZIEŃ      STAMBUŁ

Śniadanie. Zwiedzanie Meczetu Sulejmana Wspaniałego. Lunch. Przejazd na lotnisko. Lot do Polski.  

 


    
.....................................................................................................................................................................................
   
Przy rezerwacji wycieczki płatność 30%, pozostała kwota na 30-26 dni przed wylotem.

Cena obejmuje:
•    przelot samolotem  na trasie Warszawa - Stambuł, Stambuł –Warszawa,
•    przejazdy komfortowym busem/autokarem z klimatyzacją,
•    zakwaterowanie w hotelach 4* i 3*,  dopłata do pokoju 1-osobowego + 900 PLN,
•    śniadania, obiadokolacje (zwykle szwedzki stół),
•    opiekę pilota i usługi lokalnego przewodnika,
•    ubezpieczenie (NW, KL, bagaż).

UWAGA! Na bilety wstępów, wizę i zwyczajowe napiwki i zestawy słuchawkowe na zwiedzanie należy zabrać ze sobą  ok.  130 EUR.