• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

7 DNI "PERŁY BAWARII" + SALZBURG + NORYMBERGIA + KARLOWE WARY + DREZNO + SZWAJCARIA SAKSOŃSKA wycieczka do Austrii, Czech i Niemiec, CENA FIRST MINUTE 2690 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 18 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Austria, Niemcy, Czechy
Cena: 2999.00zł
PROMOCYJNA 2690.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Autokar
Wyjazd z: Warszawa, Brodnica, Toruń, Łódź
Terminy:
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
SALZBURG
JEZIORO CHIEMSEE
LINDERHOF
HOHENSCHWANGAU
MONACHIUM
WELTENBURG
RATYZBONA
NORYMBERGA
KARLOVE VARY
MIŚNIA
DREZNO
SZWAJCARIA SAKSOŃSKA


„PERŁY BAWARII” + SALZBURG + PRAGA + SZWAJCARIA SAKSOŃSKA  
TERMIN: 08-14.08.2018   

 1 DZIEŃ   WARSZAWA, SALZBURG 
Wyjazd z Polski o godzinie 6.30. Po drodze obiadokolacja (około godziny 16.00) w restauracji w Znojmie lub Mikulovie. Przejazd do Salzburga, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nocleg w 3*hotelu.

 2 DZIEŃ   SALZBURG, JEZIORO CHIEMSEE 
Zwiedzanie Salzburga (m.in. Pałac arcybiskupi Mirabell, Dom Mozarta, który znajduje się przy najstarszej i najpiękniejszej uliczce miasta, zamek).Przejazd nad jezioro Chiemsee, największe bawarskie jezioro, nazywane również „Morzem Bawarskim“, rejs statkiem na wyspę Herreninsel, zwiedzanie zamku Herrenchiemsee największej rezydencji Ludwika II, repliki Wersalu. Przejazd na nocleg do  4* hotelu w położonego na wysokości ponad 1100 m n.p.m., pośród malowniczych tyrolskich gór i pięknych lasów.

 3 DZIEŃ   LINDERHOF, HOHENSCHWANGAU
Przejazd do Linderhof, zwiedzanie zamku Ludwika II oraz spacer po ogrodach z Grotą Wenus, sztucznie wykonaną jaskinią z malowniczą scenerią oper Wagnera. Następnie zwiedzanie kolejnych zamków bawarskiego monarchy: Hohenschwangau - średniowieczny zamek-forteca (z zewnątrz) oraz Neuschwanstein, najsłynniejszy baśniowy zamek króla Ludwika II, ozdobiony girlandami balkonów i mnóstwem wieżyczek, będący inspiracją twórcy filmów rysunkowych Walta Disneya (wnętrza). Proponujemy także spacer do Marienbrucke - mostu łączącego dwa brzegi wąwozu Poellat. Piękne zdjęcia gwarantowane! Kolacja w formie "wieczorku bawarskiego" - dania bawarskie.

 

4 DZIEŃ   MONACHIUM, WELTENBURG, RATYZBONA. Przejazd do Monachium, zwiedzanie starówki z charakterystyczną katedrą Frauenkirche. Czas wolny, który można przeznaczyć na wizytę w typowej bawarskiej gospodzie, indywidualne zwiedzanie lub zakup pamiątek. Następnie przejazd do najstarszego bawarskiego klasztoru - Weltenburg, położonego w pięknym miejscu, nazywanym przełom Dunaju. Po zwiedzaniu kościoła Św. Jerzego degustacja klasztornych specjałów (prawdopodobnie najstarszy browar na świecie).  Przejazd do Ratyzbony. Podziwianie pięknej panorama starego miasta z kamiennego mostu (Steinerne Brucke), zwiedzanie Katedry (jeden z najpiękniejszych kościołów gotyckich). Kolacja. Nocleg w 3* hotelu. 

 

5 DZIEŃ     NORYMBERGA, KARLOVE VARY
Wyjazd do Norymbergii i zwiedzanie miasta, które podniosło się z pożogi wojennej po zniszczeniach podobnych w skali do tych w Warszawie. Po przyjeździe spacer po średniowiecznych uliczkach. Zobaczymy m.in. piękne gotyckie kościoły - św. Sebalda, Wawrzyńca i NMP, wzgórze zamkowe oraz najbardziej oryginalną fontannę przedstawiającą różne fazy związku małżeńskiego autorstwa Jurgena Webera. Popołudniu przyjazd do Karlonych Varów. Zwiedzanie najpiękniejszego czeskiego uzdrowiska. Spacer promenadą wzdłuż rzeki Tepla, dla chętnych wizyta w Muzeum Becherovki (wstęp płatny 150 KC). Możliwość relaksu w basenach termalnych. Kolacja. Nocleg w 3* hotelu.

6 DZIEŃ   DREZNO
Po śniadaniu przejazd do uroczego miasteczka Miśnia - prześlicznego, ponad tysiącletniego miasta, położonego na wyniosłej skarpie nad Łabą. W planie zwiedzania przewidziana jest wizyta w fabryce słynnej miśnieńskiej porcelany oraz wspinaczka po stromej skarpie do średniowiecznej katedry. Następnie wyjazd do Moritzburga, słynącego z XVI wiecznego zamku znajdującego się na wyspie. W południe wizyta w Dreźnie -  uchodzącym za jedno z najpiękniejszych niemieckich miast. Największy rozkwit Drezno zawdzięcza elektorowi saskiemu i królowi polskiemu Augustowi Mocnemu, który nie mogąc politycznie dorównać Habsburgom i Hohenzollernom starał się przewyższyć ich dwory pod względem przepychu. To za jego panowania powstała większość barokowej zabudowy miasta oraz rokokowe pałace. Spacer z przewodnikiem po starówce Drezna: Pałac Królewski Zwinger - arcydzieło sztuki budownictwa; Semperoper - wspaniały gmach, miejsce prapremier najsłynniejszych oper; Kościół Dworski - zwany również kościołem polskim, Kościół Frauenkirche oraz wiele innych wspaniałych zabytków. Czas wolny na starym mieście, który można wykorzystać na zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów w pałacu Zwinger (wstęp 10 EUR), zwiedzanie skarbca królewskiego (wstęp 11 EUR), wizytę w niezwykle ciekawym Muzeum Transportu i Komunikacji (wstęp 5 EUR) lub spacer i zakupy na mieście. Około godziny  21.00  zakwaterowanie, kolacja i nocleg w eleganckim 4* Clarion Congress Hotel w przygranicznym czeskim mieście Uście nad Łabą.

Dla osób chętnych wspólne wyjście do ROCK CAFFE - zabawa przy czeskim piwie i muzyce w typowo czeskim klimacie (wstęp bezpłatny).

 

7 DZIEŃ   SZWAJCARIA SAKSOŃSKA
Wyjazd w stronę niemieckiej granicy.
Przejazd do uroczego regionu Szwajcarii Saksońskiej, będącej krainą skał i zamków. Leżący po obu stronach Łaby, gęsto zalesiony i bogaty w fantastycznie ukształtowane formy skalne region, ma od 1990 roku status parku narodowego. Te baszty i wieżyczki, iglice i kopuły, zostały wyrzeźbione w ciągu tysiącleci na skutek działań deszczu i mrozów na piaskowiec. W planie zwiedzania przewidziany jest:

1) KÖNIGSTAIN - potężna twierdza, która nigdy nie została zdobyta, była także jednym z najlepiej zabezpieczonych więzień;

   2) BASTEI - jedno z najsłynniejszych miejsc w tym regionie. Jest to rozległa grupa efektownych skał z ruinami średniowiecznego zamku. Wznoszące się na wysokość trzystu metrów skały oraz liczne punkty widokowe na przełom Łaby zachwycają swoją niezwykłością. Obiad w karczmie. Powrót do Torunia około godziny 22.00.

 

CENA RYNKOWA 2999 PLN               Cena promocyjna naszego biura 2690 PLN

 

(kalkulacja na grupę min. 14 uczestników).

 

Możemy też zorganizować podróż dla 12 osób (van + samochód osobowy) w cenie 2750 PLN.

 

Cena zawiera:

  • 6 noclegów w 3*i 4* hotelach, pokoje 2-3 osobowe, indywidualna dopłata do jedynki ok. 600 PLN);
  • 6 śniadań i 7 obiadokolacji;
  • opieka pilota/przewodników;
  • ubezpieczenie NNW i zdrowotne.
  • zestawy słuchawkowe na zwiedzanie o zasięgu do 150 m.
  • transport 9-osobowym komfortowym vanem.

 Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  (fakultatywnie) –  około 70-100 EUR (w zależności od opcji zwiedzania) i 150 KC;