• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

5 DNI " W KRAINIE CYPRYSÓW, OLIWY i WINA" - ZABYTKOWA BOLONIA I SWOJSKA TOSKANIA... WIELKOŚĆ GRUPY - max 8 UCZESTNIKÓW

Kraj: Włochy
Cena: 4500.00zł
PROMOCYJNA 3750.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 23.05 - 27.05 2020;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Bolonia
Florencja
San Gimignano
Sienna
Monteriggioni
Piza
1 DZIEN
O godzinie 06.00 spotkanie na lotniku w Warszawie. Przylot do Bolonii. Popołudniowe zwiedzanie zabytkowego centrum miasta. Obaidokolacja.Transfer do hotelu. Nocleg.

2 DZIEN
Śniadanie. Przejazd do Florencji kolebki renesansu i stolicy Toskanii. Zwiedzanie: kościół Santa Croce z cenotafem Dantego, z grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, Piazza Signoria, przy którym znajduje się Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Meduceuszy. Gotycka katedra Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopula jest symbolem miasta. Tuż przy katedrze znajdują sie Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również Ponte Vecchio - Most Złotników. Wizyta w renesansowym Palazzo Pitti i przyległych ogrodach Boboli. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w 4* Hotelu Cartaldo lub okolicach (2 noclegi w tym samym hotelu)


3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do bajkowego San Gimignano tzw. średniowiecznego Manhattanu, z imponującymi kamiennymi wieżami którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, ViaSan Giovanni ze sklepikami sprzedającymi miejscowe wyroby. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Następnie zwiedzanie Sieny jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast. Zwiedzanie słynnego placu Il Campo, który jest sercem miasta, Palazzo Pubblico, Wieża Obżarstwa, Capella di Piazza, katedra, baptysterium. Przejazd do Monteriggioni, "strażnika Republiki Sieny", spacer po średniowiecznym miasteczku otoczonym murami, gdzie można podziwiać toskańskie krajobrazy oraz wyjątkowa architekturę, która opisywał Dante Alighieri w "Piekle" Boskiej Komedii.

4 DZIEN 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Lukki. Spacer i czas wolny na lunch lub kawę. Przejazd do Pizy, miasta o niepowtarzalnym klimacie. Zwiedzanie kompleksu zabytków przy Placu Cudów z Krzywą Wieżą, marmurową Katedrą, Baptysterium poświeconemu Janowi Chrzcicielowi, oraz Piazza dei Cavalieri - główny plac średniowiecznej Pizy. Czas wolny na ostatnie zakupy. Obiadokolacja. Przyjazd do nadmorskiego kurortu Lido Di Camaiore. Zakwaterowanie przy plaży w 4* hotelu Grand Hotel & Riviera (http://www.grandhotelriviera.it/) lub podobnym. Czas na wypoczynek. Wieczorem niespodzianka dla Pań... :-)

5 DZIEN
Śniadanie. Czas wolny do godziny. 13.00. Obiad. Przejazd na lotnisko. Lot do Polski. Przylot na lotnisko w Warszawie o godzinie około 20.00.


CENA: 3 750 PLN (grupa 8 uczestników), 3 850 (grupa 7 uczestników) , 3 950 PLN (6 uczestników)

CENA OBEJMUJE:
- Zakwaterowanie: 4 noclegi w 3/4* hotelach w pokojach 2-3 osobowych, dopłata do jedynki + 850 PLN,
- Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;
- Transport: - przelot na trasie Warszawa- Bolonia i Piza -Warszawa;
- transport vanem;
- Opieka: pilot z polski oraz lokalni przewodnicy;
- Ubezpieczenie: od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz zdrowotne
- Urządzenia tour guide system na zwiedzanie;

DODATKOWO PŁATNE: - bilety wstępu - około 70 EUR; - dopłata do bagażu do luku 15 kg - 200 PLN (Każdy pasażer może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm, należy pamiętać, aby w bagażu podręcznym mieć jedynie "próbki" kosmetyków do 100 mililitrów); - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny) - około 110 PLN