• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

5 DNI "WSPOMNIENIA IMPERATORSKIEJ ROSJI" CENA FIRST MINUTE 2200 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 8 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Rosja
Cena: 3000.00zł
PROMOCYJNA 2200.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy:
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Petersburg i okolice
"WSPOMNIENIA IMPERATORSKIEJ ROSJI": ST. PETERSBURG + okolice

TERMIN:  24-28.07.2018


1 dzień  
Spotkanie na lotnisku o godzinie 9.00. Popołudniowy przylot do St. Petersburga. Zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek w komfortowym 3* hotelu położonym 3-4 minuty jazdy od Prospektu Newskiego . Popołudniu zwiedzanie miasta: Prospektu Newskiego – głównej, reprezentacyjnej ulicy miasta z Ławrą Aleksandra Newskiego, widok na Pałac Zimowy (z zewnątrz), katedra Kazańska. Kolacja. Powrót do hotelu.

2 dzień
7.00-9.00 śniadanie. Zwiedzanie Sankt Petersburga: Sobór św. Izaaka, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersytecki i Pałacowe. W południe zapraszamy Państwa na rejs statkiem (z lunchem) po rzekach i kanałach Sankt Petersburga, zwanego „Wenecją Północy” (miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów). Popołudniu zwiedzamy gmach Sztabu Generalnego oraz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów świata. Powrót do hotelu. Wypoczynek. Kolacja. Wieczorem wizyta w teatrze. Zapraszamy Państwa na muzyczne show z folklorem rosyjskim (śpiew, tańce, rosyjskie specjały). W przerwie przedstawienia serwowany jest rosyjski kawior, wódka i szampan. Jest to więc jeden z niewielu teatrów na świecie, gdzie można wyjść z przedstawienia „pijanym ze szczęścia” (cena około 40 EUR). Powrót do hotelu.


3 dzień
7.30-8.30 śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin), gdzie zobaczymy zespół pałacowy - Wielki Pałac Katarzyny II. Ta podmiejska rezydencja carska – jest prawdziwym „Wersalem” na miarę Imperium Rosyjskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych z odrestaurowaną bursztynową komnatą oraz ogrodów. Przejazd do Peterhofu – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie pałacu oraz Parku Dolnego. Powrót do Petersburga. Przejazd do eleganckiej restauracji. Kolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
4  dzień  
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Teatr Maryjski, Sobór Św. Mikołaja, sobór Zbawiciela na Krwi, Park Letni i pola Marsowe. Czas na zakupy i indywidualne zwiedzanie Prospektu Newskiego. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja oraz możliwość obejrzenia baletu w Teatrze Maryjskim (bilet około 45 EUR).
 
5 dzień  
Wykwaterowanie z hotelu o godzinie 10.00. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Zdjęcia przy  krążowniku Aurora. Obiad. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy. Lądowanie około godziny 19.00.  

   


CENA:
  2400 PLN  (grupa 6-7 uczestników);     2300  PLN (grupa 8 uczestników);    2200 PLN  (10-14 osób)Cena zawiera:
- 4 noclegi w hotelu 3* (w pokojach  2  lub 3 osobowych) położonym blisko centrum miasta;
- 4 śniadania + 5  obiadów / obiadokolacji – według programu;
- rejs statkiem po rzekach Petersburga;
- opiekę polskiego pilota i przewodnika w Petersburgu;
- ubezpieczenie KL i NNW;
- transport  vanem /busem;
- urządzenia tour guide system na zwiedzanie,

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w  Petersburgu ok. 80 EUR;
- kosztów wizy rosyjskiej i zaproszenia do wizy (300  zł/ os.);
- wizyty w teatrze  (40 EUR): show oraz poczęstunek kawiorem, wódką i szampanem;
- wizyty w teatrze Maryjskim (około 45 EUR);
- kosztów lotu bezpośredniego do Petersburga - w dniu 10.10.2017  bilet imienny w PLL LOT - 1180 PLN.


UWAGA: osoby zapisujące się na wyjazd, muszą posiadać ważny co najmniej 6 miesięcy paszport od dnia rozpoczęcia wycieczki.