• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

7 DNI "WSPOMNIENIA IMPERATORSKIEJ ROSJI" + WILNO, RYGA, TALLIN CENA FIRST MINUTE 2890 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 8 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia
Cena: 3200.00zł
PROMOCYJNA 2890.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Autokar
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 15.07 - 21.07 2019;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Wilno
Psków
Sankt Petersburg
Tallin
Ryga
1 dzień
Wyjazd z Warszawy o godzinie 5:30. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie miasta m.in. Cmentarz na Rossie, Ostra Brama, Klasztor Bazylianów, Rynek Starego Miasta, Uniwersytet Wileński, Dom Juliusza Słowackiego, Katedra - połączone z regionalną obiadokolacją; Przyjazd do 3* hotelu w łotewskim mieście DYNYBURG około godziny 21.30.
 
2 dzień  
Wyjazd z hotelu o godzinie 6.30. W południe zwiedzanie Pskowa - pięknego, zabytkowego miasta. Popołudniu zwiedzanie Petersburga: Prospektu Newskiego – głównej, reprezentacyjnej ulicy miasta z Ławrą Aleksandra Newskiego, widok na Pałac Zimowy (z zewnątrz), wizyta w katedrze Kazańskiej oraz cerkiewi Zbawiciela na Krwi (z zewnątrz). Zakwaterowanie i kolacja w 3* hotelu położonym w odległości 5-6 min jazdy od głównych atrakcji centrum miasta.
    
3 dzień
7.00-9.00 śniadanie. Zwiedzanie Sankt Petersburga: Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersytecki i Pałacowe. W południe zapraszamy Państwa na rejs statkiem (z lunchem) po rzekach i kanałach Sankt Petersburga, zwanego „Wenecją Północy” (miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów). Popołudniu zwiedzamy gmach Sztabu Generalnego oraz Pałac Zimowy, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów świata.
     
Czas na zakupy i indywidualne zwiedzanie Prospektu Newskiego. Kolacja w restauracji na mieście lub hotelu.
Wieczorem wizyta w teatrze. Zapraszamy Państwa na muzyczne show z folklorem rosyjskim (śpiew, tańce, rosyjskie specjały). W przerwie przedstawienia serwowany jest rosyjski kawior, kanapki, owoce, wódka i szampan. Jest to więc jeden z niewielu teatrów na świecie, gdzie można wyjść z przedstawienia „pijanym ze szczęścia” (cena 40 EUR).

4 dzień
7.30-9.00 śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin), gdzie zobaczymy zespół pałacowy - Wielki Pałac Katarzyny II. Ta podmiejska rezydencja carska – jest prawdziwym „Wersalem” na miarę Imperium Rosyjskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych z odrestaurowaną bursztynową komnatą oraz ogrodów. Przejazd do Peterhofu – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie pałacu (z zewnątrz) oraz Parku Dolnego.
   
Powrót do Petersburga. Czas wolny w hotelu. Przejazd do jednej z najbardziej znanych restauracji miasta „NA ZDROWIE”. Kolacja przy muzyce. Powrót do hotelu. Nocleg.
 

5 dzień  
7.30-9.00 śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie zabytkowego soboru Św. Mikołaja, Teatru Maryjskiego (z zewnątrz), Twierdzy Pietropawłowskiej z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Zdjęcia przy  krążowniku Aurora. Czas wolny na zakupy. Obiad/lunch około godziny 12.00. Przejazd do Tallina około godziny 20.00. Zakwaterowanie w 3* hotelu w centrum miasta. Wizyta na Rynku Starego miasta (lekki posiłek).  Powrót do hotelu.

6 dzień
7.00-8.30 śniadanie. Dalsze zwiedzanie Tallina:  m.in. Cerkiew  Św. Mikołaja, katedra luterańska, taras widokowy. Przejazd do Rygi, zwiedzanie miasta: m.in. Zamek Ryski, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych. Kolacja w lokalnej tawernie,  gdzie serwowane jest tradycyjne łotewskie jedzenie. Dla chętnych piwo w najsłynniejszej restauracji miasta Rozengrals” – autentycznej średniowiecznej restauracji, słynącej z niesamowitej atmosfery (http://www.rozengrals.lv/).  Nocleg w 4* hotelu.

7 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie. W przypadku dobrej pogodny wizyta w kurorcie Jurmała - spacer po najpiękniejszej plaży w Łotwie. W drodze powrotnej zwiedzanie Kowna. Obiadokolacja w okolicy Augustowa. Powrót do Torunia około godziny 23.00. Powrót do Warszawy około godziny 01.30.

 CENA  2890 PLN (grupa 7- 8 uczestników) w przypadku grupy 6 uczestników dopłata 250 PLN. 


Cena zawiera:
- noclegi w 3* i 4* hotelach, położonych w centrum miasta (w pokojach 2 lub 3 osobowych);
- 6 śniadań + 8 obiadów/ obiadokolacji – według programu;
- rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga;
- opiekę polskiego pilota i przewodnika w Petersburgu, Wilnie, Rydze i Tallinie;
- ubezpieczenie KL i NNW;
- transport 9-osobowym  lux vanem.

   

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok.  75 EUR;
- kosztów wizy rosyjskiej (300  zł/ os.);
- wizyty w teatrze (40 EUR): show oraz poczęstunek kawiorem, wódką i szampanem.


UWAGA: osoby zapisujące się na wyjazd, muszą posiadać ważny co najmniej 6 miesięcy paszport od dnia rozpoczęcia wycieczki.