• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

13 DNI "PRZYGODA NA BORNEO i BRUNAI" CENA FIRST MINUTE 11 990 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 8 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Malezja
Cena: 14999.00zł
PROMOCYJNA 11990.00zł
Hotel:
Wyżywienie: FB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy:
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Malezja
Brunai
“PRZYGODA NA BORNEO i BRUNEI" - MALEZJA/BRUNEI

Wyprawa dla prawdziwych odkrywców, podróż w przeszłość do krainy krajobrazów ukształtowanych... 130 milionów lat temu! Wizyta w najstarszej dżungli na świecie. Doskonały substytut lasów tropikalnych Amazonii :-) Na Borneo do dnia dzisiejszego żyją w środowisku naturalnym różne gatunki zwierząt m.in tapiry, iguany, wiele gatunków małp (m.in. nosacze, gibony, makaki i orangutany). Tu spotkać również można największa na świecie kwitnącą roślinę - Rafflesia Arnoldi, której kwiaty mogą osiągnąć średnicę 1 m długości! Dawniej docierali tu wyłącznie podróżnicy-odkrywcy, a teraz przybywają turyści, którzy na własne oczy chcą zobaczyć pradawną dżungle, dotrzeć do ukrytych w lasach wiosek, gdzie jak przed wiekami żyją legendarne plemiona wytatuowanych od stóp do głów Ibanów. Mieszkają oni w oryginalnych długich domach nad rzeką Lemak. Ci nieustraszeni, dawni łowcy głów stanowią dziś 1/3 mieszkańców stanu, a ich tradycja pozostaje cały czas żywa.

PROGRAM:

1 DZIEŃ POLSKA Spotkanie uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o 17:30 w hali odlotów terminal 2 (prawa strona przy schodach ruchomych, sektor E). Pilot z tabliczką WYCIECZKI Z NAMI. Przelot rejsowym samolotem z obiadem do Kuala Lumpur (z przesiadką w Dubaju).

2 DZIEŃ MALEZJA CENTRALNA Po przylocie transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek (około 1,5-2 godz.). Nocne zwiedzanie centrum Kuala Lumpur. Podziwianie najwyższego budynku w Malezji - Petronas Towers nocą. Obiadokolacja.

3 DZIEŃ BORNEO Po śniadaniu wylot na Borneo. W Kuczing rozpoczniemy wędrówkę przez fascynujący, dziki świat Borneo - lądu magii i tajemnic. Przejazd do miasteczka Lachau, a nastepnie lunch. Wieczorem przyjazd do 4*/5* Hilton Batang Ai Resort. Zakwaterowanie, czas na wypoczynek. Obiadokolacja. Hilton Batang Ai Longhouse Resort położony jest w miejscowości Kerangan Mong, nad jeziorem Ai Hydro, na skraju bujnego lasu deszczowego. Unikalny, zaprojektowany w tradycyjnym stylu obiekt należy do znanej i cenionej grupy luksusowych hoteli - Hilton Hotels & Resorts i jest jedynym hotelem z tej ekskluzywnej sieci położonym w otoczeniu dżungli. Aiman Batangai Longhouse Resort składa się z budynku głównego otoczonego 20-hektarowym tropikalnym ogrodem. Oficjalna kategoria malajska 4*. Informacje o hotelu: http://aimanbatangai.com/

4 DZIEŃ BORNEO Po śniadaniu rejs lokalną tradycyjną długą łodzią do Nanga Ngemah Longhouse. Wizyta u plemienia tubylców – Ibanów – odważnych łowców głów, żyjących w oryginalnych długich domach nad rzeką Lemak. Wizyta u wodza długiego domu, zwiedzanie okolicy (plantacje pieprzu i kauczuku). Pokaz strzelania zatrutymi strzałami z dmuchawek – tradycyjnej broni tubylców służącej do polowań i obrony przed napastnikami. Następnie powrót długimi łodziami i przejazd w stronę Kuczingu. Po drodze lunch w restauracji przy wodospadach. Wieczorem zakwaterowanie w 5* hotelu Pullman http://www.pullmankuching.com/) w mieście Kuczing. Obiadokolacja na mieście.

5 DZIEŃ BORNEO Po śniadaniu zapoznanie z miastem. Następnie wyjazd do położonej na północ od Kuczing wioski Bako. Rejs łodziami do Parku Narodowego Bako. To najstarszy rezerwat przyrody na Borneo, a jednocześnie jedno z najlepszych miejsc, gdzie obserwować można dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Tropikalny obszar deszczowych lasów, rzek, wodospadów, zacisznych plaż i licznych szlaków trekkingowych (o różnym stopniu trudności). W trakcie wędrówki lunch. To tutaj będziemy mogli ujrzeć wiele rzadkich gatunków zwierząt, między innymi małpy nosacze oraz ogromne jaszczurki. Powrót do Kuczingu. Zwiedzanie miasta. Obiadokolacja.

6 DZIEŃ KUCHING - PARK NARODOWY MULU Poranny przelot do Parku Narodowego Mulu. Zakwaterowanie w Royal Mulu Marriott Resort. Lunch. Początek wyprawy do Parku. Większą część parku spenetrowano po raz pierwszy dopiero w roku 1970. Osobliwością jest 295 km zbadanych jaskiń, w których znalazły schronienie nietoperze (podobno jest ich tu około 3 milionów). Po południu spacer przez dżunglę do imponującej ogromem Jaskini Jeleni (tak wielkiej, że rosną tu nawet drzewiaste paprocie) oraz do nieco mniejszej Jaskini Langa. Przy odrobinie szczęścia w parku będzie można zobaczyć kwitnące raflezje, największe kwiaty świata, wydzielające charakterystyczny zapach padliny, wabiący owady. O zmierzchu wyjątkowe widowisko – miliony niewielkich nietoperzy wylatują z jaskini na żer, tworząc na niebie serpentyny. Nocleg w 5* Royal Mulu Marriott Resort. Późna obiadokolacja. Informacje o hotelu: http://www.marriott.com/hotels/travel/myymu-mulu-marriott-resort-and-spa/

7 DZIEŃ PARK NARODOWY MULU Rejs łodzią do Jaskini Czystej Wody, w której - w grocie zwanej Komnata Królewska – znajdują się wspaniałe stalaktyty i stalagmity. Można też będzie zażyć kąpieli w krystalicznie czystych wodach rzeki wypływającej z jaskini. Lunch nad brzegiem rzeki. Następnie wejście do Jaskini Wiatru, w której znajduje się Sala królewska z naturalnie ukształtowanymi kolumnami i przyporami. Krótki postój w osadzie Batu Bungan Penan. Obiadokolacja i nocleg w Royal Mulu Resort.

8 DZIEŃ BORNEO/BRUNEI Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot do Miri. Całodniowa wycieczka do stolicy Sułtanatu Brunei – wizyta w meczecie sułtana Omara Ali Saifuddien i Hassanil Bolkiah, w muzeum regaliów sułtańskich, na lokalnym targu, fotostop przed największą na świecie rezydencją królewską – Pałacem Jego Wysokości Sułtana Brunei Darussalam. Lunch. Następnie rejs łodzią motorową do największej na świecie wioski na wodzie. Transfer do Miri. Wylot do Kota Kinabolu. Zakwaterowanie w 3*/4* hotelu w centrum miasta, obiadokolacja.

9 DZIEŃ BORNEO Dzień wolny. Sugerujemy wycieczkę na wyspę Sapi lub Mamutik, leżące w Parku Narodowym Turku Abdul Rahman na Morzu Południowo-Chińskim. Snorkeling w krystalicznej wodzie i relaks na plaży. Możliwość sfotografowania ogromnych jaszczurek - kuzynek słynnych waranów z Komodo. Cena wycieczki około 10 USD. Po powrocie do Kota Kinabalu zakupy pamiątek i obiadokolacja.

10 DZIEŃ BORNEO Wyjazd wcześnie rano (godzina 6.30) w okolice Parku Narodowego Kota Kinabolu. Przejazd do Poring, przejście po wiszących mostach w koronach drzew. Przerwa na lunch. Popołudniu przejazd nad rzekę Kinabatangan, gdzie rozpoczniemy wyprawę łodziami na obserwację dzikich zwierząt (orangutany, gibony, małpy „nosacze”, krokodyle i inne). Przyjazd do hotelu położonego w samym sercu dżungli w okolicy Sandakanu około godziny 21.00. Zakwaterowanie i kolacja. Hotel: Sepiloc Natural Resort: http://www.sepilok.com/sepilok%20gallery.htm.

11 DZIEŃ BORNEO Wizyta w słynnym Centrum Rehabilitacji Orngutanów - "Sepilok Orang Utan Rehabilitation Center". Obserwowanie orangutanów w czasie ich porannego karmienia. Lunch. Następnie wizyta w ośrodku edukacyjnym Rainforest Discovery Centre, w którym zapoznamy się z ciekawymi informacjami na temat fauny i flory Borneo. Jedną z wielu atrakcji będzie podniebny spacer po platformie ustawionej ponad koronami drzew. Po kolacji dla odważnych nocny spacer po dżungli z lokalnym przewodnikiem. Tylko dla osób o mocnych nerwach :-)

12 DZIEŃ MALEZJA CENTRALNA Wczesne wykwaterowanie (około godziny 7.00). Przejazd na lotnisko, lot do Kuala Lumpur. Wizyta w jaskini Batu, przed którą stoi ponad 42 m pomnik boga Murugana. Zwiedzanie centrum Kuala Lumpur. Uroczysta pożegnalna kolacja. Następnie czas na odświeżenie się w hotelu (około 1,5 - 2 godziny, do dyspozycji grupy 2 pokoje). Przejazd na lotnisko. Lot do Polski (z przesiadką w Dubaju).

13 DZIEŃ WARSZAWA Powrót do Warszawy około godziny 11.30. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ CENA: 11 990 PLN (grupa 10-14 uczestników), w przypadku grupy 8-9 uczestników dopłata 950 PLN

Płatność: 30% w dniu podpisania umowy i 70% na 30-28 dni przed wylotem.

Cena zawiera: • lot z przesiadką na trasie Warszawa-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Warszawa z posiłkami na pokładzie - planowana linia EMIRATES; • 5 lotów wewnętrzne na terenie Malezji realizowane za pośrednictwem renomowanych linii lotniczych; • noclegi w luksusowych 3*, 4* i 5* hotelach w strategicznych lokalizacyjnie miejscach (pokoje 2-osobowe, dopłata do jedynki 1800 PLN); • transport komfortowymi busami; • śniadania, obiadokolacje, 7 lunchów, • opiekę pilota i usługi lokalnych przewodników; • ubezpieczenie NNW i zdrowotne; • safari na rzece Kinabatangan; • rejs łodziami po rzecze Lemak; • rejs łodziami do Parku Narodowego Bako;

Cena nie zawiera: • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych – około 70 USD, płatne u pilota na miejscu; • ubezpieczenie kosztów rezygnacji, które można wykupić wyłącznie w dniu podpisania umowy – 350 PLN;