• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

5 DNI "PERŁY BAWARII" + SALZBURG + PRAGA + SZWAJCARIA SAKSOŃSKA wycieczka do Bawarii, FIRST MINUTE 1990 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 8 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Austria, Niemcy, Czechy
Cena: 2399.00zł
PROMOCYJNA 1990.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Autokar
Wyjazd z: Warszawa, Toruń, Piotrków Trybunalski,
Terminy: 08.08 - 12.08 2018;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
SALZBURG
JEZIORO CHIEMSEE
LINDERHOF
HOHENSCHWANGAU
MONACHIUM
WELTENBURG
RATYZBONA
NORYMBERGA
PRAGA
„PERŁY BAWARII” (+SALZBURG + PRAGA + SZWAJCARIA SAKSOŃSKA)          

1 DZIEŃ WARSZAWA, MIKULOV, SALZBURG
Wyjazd z Polski. Po drodze obiadokolacja w slicznym morawskim miasteczku - Mikulovie. Przejazd do Salzburga, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nocleg w 3* hotelu.
 
2 DZIEŃ SALZBURG, JEZIORO CHIEMSEE, LINDERHOF
Zwiedzanie Salzburga (m.in. Pałac arcybiskupi Mirabell, Dom Mozarta, który znajduje się przy najstarszej i najpiękniejszej uliczce miasta, zamek). Przejazd nad jezioro Chiemsee, największe bawarskie jezioro, nazywane również „Morzem Bawarskim“, rejs statkiem na wyspę Herreninsel, zwiedzanie zamku Herrenchiemsee największej rezydencji Ludwika II, repliki Wersalu. Zakwaterowanie w eleganckim 4* hotelu położonym w Alpach na wysokości 1300 m.n.p.m.
   
3 DZIEŃ HOHENSCHWANGAU
Przejazd do Linderhof, zwiedzanie zamku Ludwika II oraz spacer po ogrodach z Grotą Wenus, sztucznie wykonaną jaskinią z malowniczą scenerią oper Wagnera. Przejazd na nocleg i kolację do miasta Kempten. Nocleg w 3* hotelu przy Ryku Starego Miasta. Zwiedzanie kolejnych zamków bawarskiego monarchy: Hohenschwangau - średniowieczny zamek-forteca (z zewnątrz) oraz Neuschwanstein, najsłynniejszy baśniowy zamek króla Ludwika II, ozdobiony girlandami balkonów i mnóstwem wieżyczek, będący inspiracją twórcy filmów rysunkowych Walta Disneya (wnętrza). Proponujemy także spacer do Marienbrucke - mostu łączącego dwa brzegi wąwozu Poellat. Piękne zdjęcia gwarantowane! Kolacja w formie "wieczorku bawarskiego" - dania bawarskie, muzyka na żywo (za dopłatą 10 EUR).
   
 4 DZIEŃ MONACHIUM, WELTENBURG, RATYZBONA
Po śniadaniu przejazd do Monachium, zwiedzanie starówki z charakterystyczną katedrą Frauenkirche. Odwiedzimy typową gospodę w centrum miasta, gdzie można skosztować przysmaków kuchni bawarskiej (m.in. golonkę z piwem) - wizyta płatna dodatkowo ok. 20 EUR. Następnie przejazd do najstarszego bawarskiego klasztoru - Weltenburg, położonego w pięknym miejscu, nazywanym przełom Dunaju. Po zwiedzaniu kościoła Św. Jerzego dla chętnych możliwa jest degustacja ciemnego piwa klasztornego (prawdopodobnie najstarszy browar na świecie). Przejazd do centrum miasta Ratyzbona - piękna panorama starego miasta z kamiennego mostu (Steinerne Brucke), zwiedzanie Katedry (jeden z najpiękniejszych kościołów gotyckich). Wieczorem przyjazd do Pragi. Kolacja i nocleg w 4* hotelu.  

5 DZIEŃ   PRAGA, SZWAJCARIA SAKSOŃSKA   
Zwiedzanie Pragi w godz. 8.30 - 12.00. W programie m.in.: Klasztor Strachowski, Loreta, Zamek Praski (Katedra Św. Wita). Krótka przerwa na wypoczynek w okolicy Złotej Uliczki. Następnie zwiedzanie Ogrodów Waleinstaina, Kościoła Św. Mikołaja, Mostu Karola. Wyjazd w stronę niemieckiej granicy. Przejazd do uroczego regionu Szwajcarii Saksońskiej, będącej krainą skał i zamków. Leżący po obu stronach Łaby, gęsto zalesiony i bogaty w fantastycznie ukształtowane formy skalne region, ma od 1990 roku status parku narodowego. Te baszty i wieżyczki, iglice i kopuły, zostały wyrzeźbione w ciągu tysiącleci na skutek działań deszczu i mrozów na piaskowiec. W planie zwiedzania przewidziany jest: KÖNIGSTAIN - potężna twierdza, która nigdy nie została zdobyta, była także jednym z najlepiej zabezpieczonych więzień; BASTEI - jedno z najsłynniejszych miejsc w tym regionie. Jest to rozległa grupa efektownych skał. Wznoszące się na wysokość trzystu metrów skały oraz liczne punkty widokowe na przełom Łaby zachwycają swoją niezwykłością. Obiad w karczmie „Kruszyna” pod Bolesławcem. Powrót do Warszawy około godziny 23.30.
 
CENA RYNKOWA 2299 PLN    Cena promocyjna naszego biura 1890 PLN
 
Cena zawiera:
•    4 noclegi (w 4* hotelach (jeden nocleg w 3* hotelu), pokoje 2-osobowe, indywidualna dopłata do jedynki ok. 500 PLN);
•    4 śniadania i 5 obiadokolacji;
•    opieka pilota/przewodników;
•    ubezpieczenie NNW i zdrowotne.
•    zestawy słuchawkowe na zwiedzanie o zasięgu do 150 m.
•    transport 9-osobowym komfortowym vanem.
   
 Cena nie zawiera:
•    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  (fakultatywnie) –  około 50 EUR i 350 KC;