• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

"Z WIZYTĄ NA WYSPACH BRYTYJSKICH" wycieczka do Anglii i Szkocji, CENA FIRST MINUTE 8999 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 8 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Anglia, Szkocja
Cena: 9600.00zł
PROMOCYJNA 8999.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa, Kraków
Terminy:
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Londyn
Brighton
Stonehenge
Bath
Oxford
Edynburg
St Andres
Jezioro Loch Ness
Glasgow
1. DZIEŃ Godzina 6.00 lot do Londynu z Krakowa lub Warszawy. Przejazd do GREENWICH, miejsca, przez które przechodzi południk zerowy. Spacer parkiem obok Royal Observatory i Queen’s House do Painted Hall. Nieopodal stoi Cutty Sark – ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Następnie przejazd do Tower of London – jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowały się więzienie i arsenał, swoją siedzibę miały tu również mennica królewska oraz archiwum. Można tu także zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi, w tym z jednym z największych diamentów świata – 530-karatową „Pierwszą Gwiazdą Afryki”. Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu – Tower Bridge – bez wątpienia najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Obiadokolacja. Pod koniec pełnego wrażeń dnia wizyta w typowym angielskim pubie. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. Śniadanie. O godzinie 8.00 przejazd do centrum Londynu i zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Następnie zwiedzanie: Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Zwiedzanie opactwa westminsterskiego – miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, obok katedry św. Pawła i Canterbury najważniejszej świątyni anglikańskiej. Opactwo słynie z kaplicy RAF-u, oryginalnego tronu koronacyjnego monarchów brytyjskich. Tron ten po raz pierwszy służył Edwardowi I w 1308 r. Na uwagę zasługuje również Zakątek Poetów, który skrywa groby Chaucera, Drydena i Tennysona. Spacer aleją Whitehall do Trafalgar Square ze słynną kolumną Nelsona upamiętniającą admirała, który stoczył zwycięską bitwę pod Trafalgarem. W bezpośredniej bliskości placu znajduje się National Gallery, w której zgromadzono jedne z największych na świecie zbiorów dzieł sztuki. Znajdują się tu między innymi dzieła Tycjana, Botticellego, Caravaggia czy Michała Anioła. Czas wolny w Soho – dzielnicy znanej z klubów, kawiarenek i tajemniczych zaułków. Po południu spacer po Oxford Street – najpopularniejszej handlowej ulicy Londynu. Czas na zakupy. Przejazd do Harrod’s – najsłynniejszego domu towarowego w Londynie, gdzie zakupów dokonują największe gwiazdy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu około godziny 21.30.

3. DZIEŃ. Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie British Museum, jednego z największych muzeów na świecie z blisko 70 tys. eksponatów zgromadzonych na łącznej powierzchni 4 km². Znajdują się tu liczne zbiory z okresu antycznej Grecji i Rzymu oraz starożytnego Bliskiego Wschodu, Egiptu czy średniowiecznej Europy aż po czasy obecne. Spacer przy pałacu Buckingham – możliwość obejrzenia zmiany warty. Przejazd do nadmorskiego kurortu Brighton. Zwiedzanie i wypoczynek w Brighton. Obiadokolacja. Zakwaterowanie.

4. DZIEŃ. Wcześnie rano przejazd do Stonehenge, słynącego z kamiennego kręgu. Przyjazd do Bath. Zwiedzanie - opactwo Bath Abbey ze słynnymi witrażami, spacer po mieście pełnym uroku, mieście z rzymskimi budowlami i georgiańskimi kamienicami z kamienia, łaźnie rzymskie. Czas wolny. Przejazd do Oksfordu. Zwiedzanie uniwersytetu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5. DZIEŃ. Wcześnie rano po śniadaniu przejazd do Edynburga. Zwiedzanie stolicy Szkocji. Spacer Royal Mile – główną, najstarszą ulicą miasta – do starego miasta, następnie do Lawnmarket. Na przedłużeniu Royal Mile znajdują się kamienice związane z jednym z najsłynniejszych pisarzy Szkocji, Robertem Louisem Stevensonem („Dziwna historia doktora Jekylla i pana Hyde’a”), zaułek Brodiego, będący świadkiem historii, która stała się inspiracją dla pisarza. Ostatnim odcinkiem Royal Mile jest High Street, jej zakończeniem zaś Parlament Square z licznymi historycznymi zabudowaniami. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Edynburga, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie zamku edynburskiego, symbolu Szkocji, jednego z najstarszych i największych zamków w Wielkiej Brytanii. Twierdza, której historia sięga IX w., została wzniesiona na 120-metrowej skale i jest jedną z nielicznych budowli warownych z własnym garnizonem wojskowym. Przejazd do ST ANDREWS w hrabstwie Fife – siedziby najstarszego w Szkocji uniwersytetu. Znajdują się tu także jedne z najstarszych pól golfowych na świecie. Zwiedzanie zamku św. Andrzeja z XII w., gdzie rozegrało się wiele dramatycznych historii w czasach reformacji. Zwiedzanie ruin katedry św. Andrzeja – niegdyś największej i najwspanialszej katedry w Szkocji. Do dzisiaj zachowała się jedynie wieża św. Rule o wysokości 32 m i mury, z których najdłuższy ma 105 m. Ruiny katedry na tle cmentarza obrazują mroczny klimat czasów reformacji. Przejazd do słynnego zamku Glamis. Zwiedzanie zamku, gdzie rozgrywała się akcja Szekspirowskiego „Makbeta” i gdzie urodziła się oraz spędziła dzieciństwo matka królowej Elżbiety II. Przejazd do hotelu w okolicy Dundee, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. Śniadanie. Przejazd do zamku Balmoral nad rzeką Dee, ulubionej letniej rezydencji rodziny królewskiej. Jego charakterystycznym elementem jest potężna wieża na planie kwadratu z okrągłą wieżyczką na szczycie. Przejazd do Speyside, regionu słynącego z produkcji whisky. Zwiedzanie założonej w 1887 r. w DUFFTOWN destylarni Glenfiddich, gdzie produkuje się jedną z najbardziej popularnych na świecie whisky. Czas na zakupy. Przejazd do ELGIN w hrabstwie Moray. Zwiedzanie malowniczych ruin katedry Elgin z 1224 r., uważanej niegdyś za najpiękniejszy kościół w Szkocji. Spacer po Ogrodzie Biblijnym w pobliżu katedry, gdzie rosną wszystkie wymienione w Biblii rośliny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Inverness, obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ruin zamku Urquhart, malowniczo położonego nad jeziorem Loch Ness. Odosobniony zamek na skalistym brzegu mrocznego jeziora jest miejscem romantycznym i tajemniczym. Niezwykłą atmosferę podsycają liczne legendy i historie sławiące Nessie – potwora, który przetrwał miliony lat w jeziorze. Przejazd na WYSPĘ SKYE, gdzie wśród jezior i wszechobecnej mgły górują niedostępne skaliste szczyty Cuillins. Zwiedzanie zamku Eilean Donan na wyspie LOCH DUICH. Zamek wzniesiony w 1220 r. przez szkockiego króla Aleksandra II zachował swój unikalny klimat i był plenerem do filmów „Nieśmiertelny” i „Świat to za mało”. Przejazd do hotelu w okolicy Fort William/Oban, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd DOLINĄ GLENCOE, gdzie w 1692 r. doszło do najkrwawszego wydarzenia na Wyspach Brytyjskich – mordu na klanie MacDonaldów. Przejazd w okolice Inveraray w hrabstwie Argyll i Bute. Zwiedzanie zamku Inveraray, który słynie z ciekawego połączenia elementów baroku, neogotyku i stylu palladiańskiego. Salon zamku, gdzie mieści się wspaniała kolekcja XVIII-wiecznej broni, uznany jest za najwyższe pomieszczenie w całej Szkocji. Zakwaterowanie w hotelu w w Glasgow, obiadokolacja, nocleg. Wieczorne zwiedzanie miasta.

10. DZIEŃ. Śniadanie. Przejazd do STIRLING. Miasto zapisało się na kartach historii, kiedy w 1297 r. armia szkocka pod dowództwem Williama Wallace’a pokonała tam Anglików. Zwiedzanie zamku Stirling, gdzie w 1543 r. odbyła się koronacja Marii Stuart. Niegdyś ulubiona rezydencja monarchii Stuartów, dziś uznawana jest za perłę szkockiego renesansu. Spacer starym miastem przy pozostałościach murów miejskich (najlepiej zachowane mury miejskie w Szkocji). Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko. Lot do Krakowa i do Warszawy. Powrót około godziny 22.00.

CENA: 8 999 PLN (grupa 7-8 uczestników),

Cena zawiera:
Transport: przelot na trasach Warszawa (Kraków) -Londyn, Glasgow - Warszawa (Kraków), na miejscu transport komfortowym vanem;
Zakwaterowanie: głównie 3* hotele (nocleg w pokojach dwu),
dopłata do jedynki około 1500 PLN możliwe 2-3 noclegi w 2* hotelach;
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;
Opieka: pilota-przewodnika na całej trasie;
Ubezpieczenie: NNW, KL;
Urządzenia tour guide system;

Cena nie zawiera: biletów wstępu około 130-150 GB + 15-20 GB na transport po Londynie (metro, taksówki)