• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

13 DNI "EGZOTYCZNA BIRMA + BANGKOK" CENA FIRST MINUTE 12 950 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - 12 - 20 uczestników)

Kraj: Birma, Tajlandia
Cena: 15999.00zł
PROMOCYJNA 12950.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 16.11 - 28.11 2020;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Birma + Bangkok
1 DZIEŃ WARSZAWA 
Zbiórka na lotnisku, lot do Bangkoku.

2 DZIEŃ BANGKOK 
Transfer z lotniska. Czas na odpoczynek po podróży (np. podczas masażu tajskiego). Popołudniu wizyta w centrum miasta. Spacer wśród zabytków i rejs po kanałach. Wieczorem kolacja. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ YANGON – MANDALAY
Transfer na lotnisko. Wylot do Mandalay, ostatniej stolicy XIX-wiecznego królestwa Birmy, centrum kulturalnego kraju. Po przylocie przejazd na przystań. Godzinny rejs statkiem wycieczkowym wzdłuż rzeki Irrawaddy. Wyjście na ląd i podziwianie Mingun, największego działającego dzwonu świata (87 ton). Spacer po pobliskiej wiosce, w której można kupić ciekawe przykłady lokalnego rękodzieła, koszyki, prostą biżuterię. Powrót turystyczną łodzią do Mandalay. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie (na 2 noce). Kolacja w lokalnej restauracji.

4 DZIEŃ MANDALAY – AVA – AMARAPURA – MANDALAY
Przejazd do kompleksu świątyni Mahamuni z pozłacanym posągiem Buddy, na którym wierni codziennie doklejają listki złota. Następnie wizyta w pagodzie Kuthodaw, nazywanej największą książką świata – wokół świątyni stoi 729 marmurowych tablic z wykutymi tekstami buddyjskimi. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości po okazałym pałacu królewskim z XIX wieku. Klasztor znany jest z cennych rzeźb drewnianych. Po południu wycieczka do miejscowości Ava, będącej stolicą od XIV do XIX wieku. Krótki przejazd tradycyjnym wozem zaprzężonym w konia do klasztoru Bagaya. Stoi on pośrodku zielonych pól ryżowych z bananowcami i palmami rosnącymi dookoła. Budowla jest ozdobiona wspaniałymi płaskorzeźbami z drewna tekowego, arabeskami o motywach kwiatowych, ornamentami w postaci figurek ludzkich i reliefami w kształcie ptaków i zwierząt. Przejazd pod strażnicę Nanmyint, pozostałą po zabytkowym pałacu. Następnie podziwianie najdłuższego na świecie drewnianego mostu U Bein z 1782 roku, mającego ponad kilometr długości i łączącego dwa brzegi jeziora Taungthaman. Wieczorem powrót do Mandalay.

5 DZIEŃ MANDALAY – BAGAN
Wcześnie rano przejazd na przystań. Zaokrętowanie na statek turystyczny. Rejs (8-10 godzin) po rzece Irrawaddy do miasta Bagan. W trakcie podróży obiad na pokładzie. Po przybyciu późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek lub na indywidualny spacer po mieście Bagan.

6 DZIEŃ BAGAN Dla chętnych o godzinie 5.00 rano lot balonem nad kompleksem świątyń (płatny dodatkowo 300 USD). Po śniadaniu dla wszystkich zwiedzanie Baganu, stolicy kraju w XI-XIII w. Poranna wizyta na gwarnym targu Nyaung Oo Market. Następnie przejazd za miasto, do wioski Minnanthu. Podczas spaceru okazja do podejrzenia autentycznego stylu życia jej ciężko pracujących, lecz szczęśliwych mieszkańców. Wizyta w tradycyjnym gospodarstwie. Po południu zapoznanie się z najciekawszymi spośród setek zabytkowych pagód i świątyń Baganu. Nad brzegiem wielkiej rzeki Irrawaddy, na obszarze 40 km² znajdują się ponad 2 tysiące świątyń i stup. Przejazd do złotej pagody Shwezigon, zbudowanej w XI wieku przez króla Anawratha. Następnie zwiedzanie Wetkyi-in-Gubyaukgyi, XIII-wiecznej świątyni skalnej z interesującymi freskami. Przejazd nad rzekę Irrawaddy, na której brzegu stoi Bu Lei Thee (Bu Paya), pagoda o złotej kopule z IX wieku, odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1975 roku. Zwiedzanie słynnej pagody Ananda z dwoma wielkim posągami Buddy oraz stojącej blisko pagody Ananda Ok Kyaung, jednej z najstarszych, zachowanych świątyń z cegły. Przejazd wozem zaprzęgniętym w konia do świątyni Thatbyinny, której wieża wznosi się ponad otaczające zabytki. Podziwianie największej w całym Baganie świątyni Dhammayangyi, zbudowanej w XII w. przez króla, który chciał odkupić swoje grzechy – był zabójcą ojca i brata. Obserwacja słońca zachodzącego ponad równiną Baganu. Kolacja w lokalnej restauracji.

7 DZIEŃ BAGAN – HEHO – NYAUNG SHWE
Transfer na lotnisko. Przelot do Heho, gdzie temperatury są nieco niższe ze względu na położenie. Z lotniska godzinny przejazd górską drogą do Nyaung Shwe, wioski leżącej nad jeziorem Inle. Po drodze podziwiać piękne krajobrazy Shan Plateau, roślinności i plemiennych ludzi w pracy. Jezioro jest położone 900 m n.p.m.; ma 22 km długości i 11 km szerokości. Po drodze liczne wioski, malownicze widoki. Postój w jednej z nich i wizyta w warsztacie produkującym parasolki od słońca z tradycyjnego papieru czerpanego. Postój przy klasztorze Shweyanpyay zbudowanym z drewna tekowego. Przesiadka na tradycyjną, długą łódź motorową i rejs po jeziorze. Atrakcją są odwiedziny w domach stojących w wodzie, na wysokich palach. Wizyta w manufakturze jedwabiu i w pracowni, gdzie powstają tkaniny z włókiem lotosu. Następnie postój przy warsztacie produkującym birmańskie cygara – zwane cheroot. Obiad. Wizyta w stojącym na palach klasztorze Nga Hpe Chung. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Jeśli czas pozwoli postój w wiosce Nampan przy pracowni wyrobów ze srebra i w miejscu, gdzie powstają tradycyjne łodzie. Podczas rejsu na wodzie widać pływające ogrody hiacyntów przymocowanych do dna przy pomocy pali z bambusa. Spotkać również można rybaków, którzy stojąc na rufach stosunkowo płytkich łodzi, wiosłują nogą, owijając stopę wokół długiego wiosła. Przejazd łodzią do hotelu w Nyaung Shwe.

8-9 DZIEŃ THANDWE - NGAPALI BEACH
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Thandwe. Następnie transfer nad wybrzeże Zatoki Bengalskiej. Odpoczynek nad morzem w eleganckim 4* lub 5* hotelu.

10 DZIEŃ  BAGO,  ZŁOTA SKAŁA

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot do Yangon, największego miasta w kraju, byłej stolicy Birmy.  Przejazd ( ok. 2h ) do dawnej stolicy Bago ( XV-XVI wiek ) w której urzędował najwybitniejszy król w historii Birmy. Założyciel II Imperium birmańskiego. Zwiedzimy Pałac Kanbawzathadi. Złoty Pałac w Bago to rekonstrukcja oryginalnego pałacu królewskiego z drugiej połowy XVI wieku. Bardzo ozdobny złoty pałac daje dobre wrażenie splendoru i bogactwa drugiego birmańskiego imperium. Został przebudowany według oryginalnego projektu, opartego na wiedzy uzyskanej z wykopalisk i oryginalnych rysunków budynku. Ogromny pałac składał się z 76 mieszkań i sal. Hintha Gon, znajduje się na szczycie wzgórza, co czyni go atrakcyjnym punktem widokowym, które według legendy było jedynym punktem wznoszącym się z nad morza, na którym usiadł ptak Hamsa – święty ptak Monów.  Wizerunek ptaka jest widoczny w całym sanktuarium. Następnie przejazd do Kyaikto ( ok.4h ). Wejście na górę Kyaikto, na której znajduje się Złota Skała, która jest jednym z najświętszych miejsc w Birmie, a swym położeniem zdaje się zaprzeczać prawom grawitacji. Ogromna Złota Skała w górach na północny wschód od Rangunu wisząca nad stromym urwiskiem zapewnia niesamowity widok, wokół której krążą legendy. Skała, która wydaje się złota, jest w rzeczywistości granitowym głazem, który pokryty jest „złotymi liśćmi”, naniesionymi na skałę przez buddyjskich pielgrzymów. Głaz ma około 7,5 m wysokości i na jego szczycie znajduje się złota pagoda zwana Pagoda Kyaikhtiyo lub Pagoda Kyaik Hti Yo, w ​​której znajduje się relikwia - włosy Buddy. Kolacja.

11 DZIEŃ  YANGON

Po śniadaniu przejazd do Rangunu (5 godzin). Następnie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta. Przejazd do pagody Chaukhtatkyi, gdzie można podziwiać monumentalny posąg leżącego Buddy mierzący 70metrów. Krótki postój nad Jeziorem Królewskim (Royal Lake) położonym w parku Kandawgyi. Podziwiać tam można ogromną kopię królewskiej barki zbudowaną na wodzie, w której mieści się luksusowa restauracja Karaweik Hall. Następnie podjazd pod monumentalną, pozłacaną pagodę Shwedagon – jest to symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata. Wjazd (schodami ruchomymi!) na piętro i spacer wśród dziesiątek kapliczek z posągami Buddy. Podziwianie ozdobionych drogimi kamieniami kaplic, w których modlą się pielgrzymi. Stojąca pośrodku 100-metrowa chedi – to 40 ton złota. Po zachodzie słońca przejazd do dzielnicy chińskiej – China Town i postój przy kolorowej pagodzie Khen Hock Keong. Wokoło pełno jest straganów i budek sprzedających owoce, warzywa i produkty każdego rodzaju. Kolacja w Dzielnicy Chińskiej. Zakwaterowanie w hotelu.


12 DZIEŃ YANGON - BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Czas wolny (np. na masaż). Popołudniu wizyta w centrum miasta. Spacer wśród zabytków i rejs po kanałach. Kolacja.Transfer na lotnisko. Lot do Polski.


13 DZIEŃ   WARSZAWA

 Powrót do Warszawy w godzinach porannych.
Płatność: 30% w dniu podpisania umowy i 70% na 30 dni przed wylotem.

Cena zawiera: • lot (z obiadem) na trasie Warszawa-Bangkok, Bangkok-Warszawa (z jedną przesiadką); 5 lotów wewnętrznych w Tajlandii i Birmie; • noclegi w luksusowych 4* i 5* hotelach w strategicznych lokalizacyjnie miejscach (pokoje 2 lub 3-osobowe, dopłata do jedynki 1 200 PLN); • transport autokarami (lub busami), • śniadania i 13 obiadokolacji, • podróże turystyczne statkami turystycznymi po rzekach i jeziorach Birmy; • przejażdżkę tuk-tukami; • usługi lokalnych przewodników; • opieka pilota; • ubezpieczenie NNW i zdrowotne;

Cena nie zawiera: • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz zestawów słuchawkowych na zwiedzanie – razem około 90 USD; • ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które można wykupić wyłącznie w dniu podpisania umowy – 345 PLN; • wycieczek fakultatywnych (lot balonami w Bagan - 300 USD); • wyrobienie wizy birmańskiej - 40 USD.

Inne uwagi: • W przypadku grupy 8-9 uczestników - dopłata 450 PLN); • Obowiązek posiadania paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu z wycieczki; • Bilety lotnicze są wykupione na konkretne osoby i nie ma możliwości ich podmiany (ich cena zmienia się w zależności od dnia wykupu dlatego zastrzegamy możliwość niewielkiej zmiany ceny przy wykupie wycieczki po 30.01.2018).