• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

"ŚLADAMI POLSKOŚCI NA BIAŁORUSI" wycieczka na Białoruś, CENA FIRST MINUTE 1900 PLN (grupa max 7 uczestników, ostatnie wolne miejsce!)

Kraj: Białoruś
Cena: 2300.00zł
PROMOCYJNA 1900.00zł
Hotel:
Wyżywienie: FB
Dojazd: Autokar
Wyjazd z: Radziejowice, Warszawa
Terminy: 27.04 - 30.04 2019;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Radziejowice
Tykocin
Kiermusy
Grodno
Lida
Nowogródek
Mińsk
Mir
Nieśwież
Zaosie
Kosów Poleski
Brześć
 
DZIEŃ 1:  
Śniadanie. Wyjazd o godzinie 07.30. Około godziny 10.00 przyjazd do  Tykocina. Zapraszamy do wizyty w Muzeum mieszczącym się w Wielkiej Synagodze zbudowanej w 1642 roku oraz do Domu Talmudycznego. Żydzi stanowili niemal połowę mieszkańców miasta – mieli tu swoje apteki, sklepy, słynęli z produkcji tałesów (szali modlitewnych). Katoliccy chłopi mieszkali obok zajmując się rolnictwem. W naszych wędrówkach po mieście (nazywanym perłą baroku podlaskiego) przywołamy czasy jego świetności oraz zapoznamy się z historią społeczności żydowskiej, po której pozostały wspaniałe pamiątki religijne   i świeckie. Następnie zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego w Kiermusach. Przeniesiemy Państwa w klimaty XVI/ XVII wiecznej Rzeczpospolitej. Możliwość zapoznania się z bronią i strojami z epoki. W południe obiad w karczmie serwującej najlepsze smaki kuchni polskiej. Pyszne jedzenie i niepowtarzalny klimat. Wyjazd w stronę granicy. Przyjazd do Grodna.  Zwiedzanie Grodna z lokalnym przewodnikiem: Stary i Nowy Zamek, synagoga, katedra, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, cmentarz katolicki z grobem pisarki, starówka. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w 3* hotelu.  
   
DZIEŃ 2:    Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Lidy:  zamek książąt litewskich z zewnątrz, kościół parafialny, Nowogródek: dom-muzeum Adam Mickiewicza, Góra Zamkowa z Kopcem i pomnikiem Mickiewicza, kościół farny, gdzie ochrzczony był Adam Mickiewicz; Lunch. Przejazd do Mińska - krótkie zwiedzanie miasta, zakwaterowanie w eleganckim 4* hotelu „Białoruś” (http://www.hotel-belarus.com/en/). Obiadokolacja. Czas wolny.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Wczesne wykwaterowanie z hotelu (07.30). Krótkie zwiedzanie starego Miasta i katedry. Przejazd do Nieświeża: lunch na zamku i zwiedzanie zamku Radziwiłłów (piękne wnętrza) oraz zwiedzanie nekropolii Radziwiłłów - kościoła Bożego Ciała. Przejazd do Miru: zwiedzanie zamku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO; Obiadokolacja i zakwaterowanie w eleganckim 3*/4* hotelu Mirski Posad (http://mirsky-posad.belhotel.by/?Foto)
 
DZIEŃ 4:  Śniadanie. Przejazd do Zaosia – miejsce urodzenia  A. Mickiewicza.  Wypoczynek i piknik nad jeziorem Świteź. Przejazd do Kosowa - kościół, gdzie był chrzczony Tadeusz Kościuszko. Mereczowszczyzna:  pałac Pusłowskich z zewnątrz, zwiedzanie domu- muzeum T. Kościuszki; Brześć -  zwiedzanie imponującej twierdzy. Pełni wrażeń po zwiedzaniu Białorusi jedziemy na przejście graniczne. Obiadokolacja. Przyjazd około godziny 22.00 (lub później jeśli odprawa graniczna się przedłuży).  Dla chętnych (za dopłatą 50-100 PLN od osoby) możliwość noclegu (ze śniadaniem) w komfortowych, nowoczesnych mini apartamentach (standard 2*/3*)  (600 m od Warszawy).

Cena   1 900 PLN 

Cena zawiera:
•    Przejazd: komfortowym vanem,
•    Zakwaterowanie:  komfortowe 3*/4*hotele, dopłata do pokoju jednoosobowego 380 PLN.   
•    Wyżywienie: 3 śniadania + 3 lunche + 4 obiadokolacji + 1 piknik
•    Przewodnik mówiący w języku polskim na zwiedzanie Grodna i Mińska
•    Opieka pilota - przewodnika z Polski;
•    Ubezpieczenie NNW i zdrowotne.
•    Zestawy słuchawkowe na zwiedzanie o zasięgu do 200 m.
Cena nie zawiera:
•    Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  (fakultatywnie) –  około 25 EUR i 35 PLN
•    Kosztów wizy i pośrednictwa wizowego - 150 PLN