• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

TURCJA INNA NIŻ MYŚLISZ... (TURCJA CENTRALNA I PÓŁNOCNA) CENA FIRST MINUTE 4600 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY MAX 16 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Turcja
Cena: 4999.00zł
PROMOCYJNA 4600.00zł
Hotel:
Wyżywienie: FB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa, Łódż, Poznań, Berlin
Terminy: 25.05 - 02.06 2019;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Kapadocja-Ankara-Safranbolu-Bursa-Stambuł
TURCJA CENTRALNA I PÓŁNOCNA     25.05 - 02.06.2019

1 DZIEŃ     BERLIN-KAPADOCJA
Spotkanie na lotnisku w Berlinie o godzinie 09.30. Przelot (z przesiadką) do Nevşehiru. Kolacja i nocleg w Kapadocji. Dla osób chętnych wyjazd na występ „tańczących derwiszy” (około 10 EUR, min 5 osób).

2  DZIEŃ     KAPADOCJA:  KAYMAKLI - GOREME – ZELVE
Dla chętnych lot balonem o wschodzie słońca (140 EUR), związany z niezapomnianym przeżyciem pozwalającym na podziwianie pięknych dolin Kapadocji, której krajobraz zalicza się do najciekawszych na świecie. Dzięki działalności wulkanów Kapadocja przypomina powierzchnię księżyca. Dzięki erozji miękkich skał wykuto w nich wielopiętrowe labirynty, tunele i groty, służące jako miejsce schronienia dla prześladowanych pierwszych chrześcijan. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie przejazd do Goreme i do doliny Zelve. Zwiedzanie wykutych w skałach klasztorów, kościołów bizantyjskich i domów mieszkalnych. Lunch. Wizyta w ośrodku garncarstwa połączona z pokazem lepienia garnków wg regionalnych wzorów. Wizyta w wytwórni onyksu oraz wyrobów jubilerskich. Następnie podziwianie Doliny Miłości, która pobudza zmysły i zachwyca różnorodnością kształtów formacji skalnych. Zwiedzanie poziemnego miasta w Kaymakli. Wieczorem Noc Turecka - wspaniały pokaz sztuki tanecznej oraz lokalnych zwyczajów.

3 DZIEŃ     ANKARA – SAFRANBOLU
Przejazd nad wielkie słone jezioro Tuz Gölü - drugie pod względem wielkości jezioro w Turcji (o max powierzchni 2 500 km2). W południe wizyta w Ankarze - stolicy Turcji. Zwiedzanie monumentalnego mauzoleum Atatürka – twórcy republiki tureckiej                       i pierwszego prezydenta Turcji po I wojnie światowej oraz bardzo ciekawego Muzeum Kultur Anatolijskich. Lunch. Przejazd do Safranbolu uważanego za jedno z najpiękniejszych tureckich miast - perła architektury osmańskiej. Safranbolu zostało wpisane na listę UNESCO. Jego ozdobą jest ponad 800 odrestaurowanych, tradycyjnych domów, z których część przeznaczono na hotele. Zakwaterowanie w zabytkowym karawansaraju - hotelu Cincihan położonym w centrum starego miasta. Kolacja.  Spacer po zabytkowym centrum. Wizyta w typowym domu - czas na herbatę i degustację pysznych słodyczy. Safranbolu znane jest z szafranu, słodkiego rachatłukum i wyrobów miedzianych.

4 DZIEŃ   SAFRANBOLU
Zwiedzanie Safranbolu. Panorama miasta ze wzgórza Hidirylik, spacer po starówce, zwiedzanie muzeum w dawnej siedzibie gubernatora Kaymakam Evi.  Następnie wizyta w Wąwozie Tokatli Konyanu. Spacer po platformie widokowej oraz piesza wędrówka przez kanion. Przejazd do jaskini Bulak. Niezwykłe formy skalne. Wycieczka nad Morze Czarne do kurortu Amasra. Lunch. Powrót do Safranbolu.  Możliwość wizyty w XVII wiecznym hammanie – tradycyjnej łaźni tureckiej (około 15 EUR). Kolacja i nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ   BURSA
Przejazd do Bursy - pierwszej stolicy państwa Osmanów. Lunch. Zwiedzimy zabytkowy Ulu Cami (Wielki Meczet) oraz Yesil Turbe (Zielony Grobowiec) sułtana Mehmeda I.  Kolacja i nocleg.  

6 DZIEŃ    STAMBUŁ 
Przejazd do Stambułu. Wjazd do centrum mostem nad cieśninę Bosfor. Popołudniu rejs statkiem po Bosforze. Zwiedzanie Meczetu Sulejmana Wspaniałego (grobowiec Sulejmana i Roksolany).  Zwiedzanie centrum Stambułu - do wyboru: 1) Hagia Sofia – jeden z najdoskonalszych zabytków bizantyjskich oraz wizyta w podziemnych cysternach. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Wieczorem spacer w centrum i zwiedzanie Błękitnego Meczetu.

7  DZIEŃ   
Przejazd do Pałacu Dolmabahce – okazałej XIX wiecznej rezydencji sułtańskiej słynącej z wyjątkowego wystroju wnętrz. Następnie popłyniemy promem na wypoczynek na Wyspy Książęce. Oddalone jedynie 1,5 godziny promem od Stambułu, są miejscem wypoczynku i wytchnienia od gwaru miejskiego. Dla chętnych przejażdżki konnymi  bryczkami lub rowerami oraz kąpiel w Morzu Marmara. Lunch. Powrót do Stambułu. Kolacja. Spacer gwarną Aleją Niepodległości pełną restauracji, barów i dyskotek na Taximie. Powrót do hotelu.

8  DZIEŃ 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Pałacu Topkapi - wzniesiona w XV wieku okazała rezydencja sułtanów, z pięknie ozdobionymi bramami, dziedzińcami i pawilonami.  Przejazd do jednego z centrów mody. Pokaz najnowszych kolekcji wyrobów skórzanych, z których słynie Turcja. Następnie czas na indywidualne zakupy na Wielkim Bazarze. Obiad. Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Berlina około godziny 18.30.

CENA 4600 PLN (grupa 14-16 uczestników)

Cena zawiera:

- Zakwaterowanie:  7 noclegów w komfortowych 3* i 4* hotelach (dopłata do pokoju jednoosobowego 600 PLN) ;
- Wyżywienie:  7 X śniadanie, 6 X lunch,  8 X obiadokolacja;
- Transport:  przelot rejsowym samolotem na trasie Berlin - Stambuł - Nevşehir, Stambuł – Berlin, na miejscu autokar LUX  (16-30 miejsc);
- Opieka:   pilot i lokalni przewodnicy;
- Ubezpieczenie:         od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz zdrowotne;
- Zestawy słuchawkowe na zwiedzanie (zasięg do 150 m);
- "Noc turecka" w Kapadocji (przystawki i napoje all  incusive);
- Rejs statkiem po Bosforze;
- Pokaz mody w Stambule;
- Bilety na promy (Wyspy Książęce).
Dodatkowo płatne:
- wstępy do zwiedzanych obiektów - razem około 60 EUR;
- Napiwki dla obsługi hotelowej, kierowcy i przewodnika (w Turcji napiwki są częścią tradycji, są obowiązkowe) -  15 EUR za cały pobyt.
- Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem naszego biura (najpóźniej na 7 dni przed wylotem): 90 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.

Informacje dodatkowe:
CENA  4 850 PLN
- 4 osoby podróż wynajętym autem typu FORD MONDEO lub podobnym pod opieką pilota-przewodnika.
CENA  4 650 PLN - 6-7 osób podróż wynajętym autem typu van Renault Trafic  lub podobnym pod opieką pilota-przewodnika. 
CENA  4 450 PLN - 8 osób podróż wynajętym autem typu van Renault Trafic  lub podobnym pod opieką pilota-przewodnika.

Za dopłatą 300 PLN proponujemy nocleg w Berlinie i wieczorne zwiedzanie miasta w dniu 24.05.2019, wyjazd z Warszawy o godzinie 12.30 , z  Poznania o godzinie 16.00.