• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

CHINY... tropami długowieczności - w poszukiwaniu miejsc niezwykłych CENA FIRST MINUTE 15700 PLN (GRUPA - MAX 14 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Chiny
Cena: 19000.00zł
PROMOCYJNA 15700.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 10.10 - 30.10 2021;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Gubei -Pekin - Czerwona Plaża - Góry Tęczowe - Rzeka Jangcy - Huangshan - Święte Góry Awatara - tarasy ryżowe - rejs rzeką Li - "Mekka Trampów" - Guilin
w poszukiwaniu miejsc niezwykłych… CHINY… TROPAMI DŁUGOWIECZNOŚCI

termin:  10-29.10.2020

Podróż do Chin to nie tylko spotkanie z Orientem, ale i również sposobność do poszukiwania recepty na Długowieczność, którą zgodnie z pradawnymi tradycjami Dalekiego Wschodu można odnaleźć w Świętych Górach. Dodatkowo warto skorzystać z okazji pozyskania sporej ilość pozytywnej energii i cieszyć się chwilami szczęścia. Dlatego też zamierzamy podążyć tropami miejsc mniej znanych, aczkolwiek niezwykłych i zadziwiających… Zachęcamy do udziału w podróży pełnej przygód i niezapomnianych wrażeń, Zapraszamy na wyprawę do … Świata Marzeń !
 
RAMOWY PROGRAM WYPRAWY
Dzień 1.  Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i lot bezpośredni do Chin.

Dzień 2.  Transfer do hotelu SPA Gubei Zhiguang, pod Murem Chińskim (40 km od Pekinu). Wypoczynek w termalnych źródłach i zwiedzanie tego pięknego miasteczka. Regeneracja w gorącej wodzie, sauny - jedna z metod na długowieczność..Więcej informacji o hotelu : http://www.wtown.com/index.php/Yuyue/hotelinfo/id/358#menuSub
 
 
Dzień 3.  CZERWONA PLAŻA (PANJIN). Przejazd do czerwonej plaży, rejs łodziami i czas wolny na spacery i podziwianie tego pięknego miejsca, gdzie każdej jesieni plaża barwi się na czerwono.  
 
 
Dzień 4.  PEKIN. Transfer pociągiem do Pekinu (5 godzin), zwiedzanie stolicy Chin - Plac Tianamen, Świątynia Lamy. Jeżeli czas pozwoli to także Zakazane Miasto i hutongi. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu.  

Dzień 5.  PEKIN – ZHANGYE. Krótkie zwiedzanie miasta i przejazd na dworzec. Nocna podróż do Zhangye

Dzień6. ZHANGYE (GÓRY TĘCZOWE). Wczesne zakwaterowanie w hotelu i śniadanie. Po wypoczynku w południe wyruszymy na spotkanie budzącym podziw Górom Tęczowym, stanowiącym osobliwy fenomen natury. Przemierzając baśniową krainę wielobarwnych gór zatrzymamy się nieopodal tarasów widokowych z rozległą panoramą okolicy. Powrót do hotelu.

Dzień 7. ŻÓŁTA RZEKA. Po śniadaniu transfer na dworzec  i przejazd do Lanzhou, gdzie czeka nas rejs po rzece Huang He (Żółtej Rzece).
 
 Dzień 8. CHONGQING. Przejazd pociągiem do miasta Chongqing -  uważanego za największą metropolię (ponad 30 mln ludności). Zwiedzanie starego miasta (Ciqikou) i herbaciarni (picie herbaty jest jednym z sekretów długowieczności...). Zaokrętowanie na rejs z Chongqing to Yichang.
 
Dzień 9 i 10. JANGCY. Rejs statkiem wycieczkowym. Podróży trasą spektakularnych krajobrazów, wiodącą m.in. przez słynne Trzy Przełomy Jangcy, ukształtowane widokowymi kanionami i dolinami.
  
Dzień 11. YICHANG - WUHAN. Po przypłynięciu do miasta Yichang zobaczymy największą na świecie zaporę i elektrownię wodną - Tamę Trzech Przełomów!   Następnie wyruszymy w dalszą drogę pociągiem do miasta Wuhan.
 
Dzień 12. W zależności od godziny odjazdu pociągu (nie ma jeszcze dokładnych rozkładów) zwiedzanie zatopionego lasu - parku, który powstał przy jeziorze Zhangdu. Przyjazd do miasta Tunxi. Wizyta na starym mieście.
 
Dzień 13. HUANGSHAN - TUNXI. Pasmo  Gór  Żółtych  ze względu na wyjątkowe krajobrazy pięknych formacji skalnych, unikatową roślinność, spektakularne wschody i zachody słońca wpisane zostało na Listę UNESCO Światowego Dziedzictwa Natury. Zaplanowana na ten dzień trasa turystyczna z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia.                        
 
Dzień 14.    MUKENG - CHANGSHA. Przejazd do lasu bambusowego Mukeng, który jest przykładem piękna: ciszy i wypoczynku na świeżym powietrzu. Spacerując po schodach można znaleźć kilka mieszkań w stylu Hui w cieniu liściastych bambusów, które wyglądają dokładnie jak sceneria w tradycyjnym chińskim malarstwie krajobrazowym. Kontemplacja krajobrazów, medytacja... to sprzyja długowieczności...
  
Dzień 15. TIANMEN. Wizyta w górach Tianmen. Ekscytująca wycieczka, gdzie obrazy przemawiają same za siebie...
     
Dzień 16. ZHANGJIAJIE („ŚWIETE GÓRY HALLELUJAH”). Kontynuując podróż trasą zachwycających klimatów Orientu przeniesiemy się do baśniowych krajobrazów uwiecznionych m.in. w fantastycznonaukowym filmie „Avatar".
Ten dzień poświęcimy na  podziwinie Świętych Gór, w których Chińczycy od wielu lat poszukują recepty na długowieczność. Urzekająca sceneria oraz niepowtarzalny panujący tu nastrój duchowości, udzielający się każdemu przybyszowi, wykorzystane zostały w różnych filmach przygodowo-przyrodniczych. „Zhangjiajie jest dziedzictwem całego świata. Niesamowite piękno tego miejsca nie należy wyłącznie do Chińczyków, ale do wszystkich ludzi na całym globie. Zmieniając nazwę jednej ze skał na „Avatar Hallelujah Mountain” wysyłamy wiadomość: Zhangjiajie nie tylko należy do wszystkich, ale wszystkich jednoczy!”
 
Dzień 17. ZHANGJIAJIE – GUILIN. Żegnając się z magicznym światem Avatara podążymy w kierunku kolejnej chińskiej krainy. Tym razem będą to tarasy ryżowe, tajemnicze groty i formacje górzyste o przedziwnych kształtach.

Dzień 18  GUILIN – LONGSHENG
Przenosimy się do krainy Longsheng - Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka. Powstały one jakieś 500 lat i rozciągają się na wysokości od 300 do 800 metrów nad poziomem morza. W zależności od pory roku, a nawet pory dnia, przybierają rozmaite barwy – w lecie są zielone, jesienią złote, zimą srebrzyste od szronu, a wiosną połyskują błękitem wody, w której odbijają się promienie słońca. Bez względu na porę – widok jest zachwycający. Zatrzymamy się na wyjątkowym punkcie widokowym, z którego będziemy podziwiać panoramę rozległej okolicy, odwiedzimy górskie wioski. Na trasie naszej wędrówki, wśród malowniczych wzgórz poprzecinanych tarasami pól ryżowych, być może spotkamy przedstawicieli mniejszości etnicznych.

Dzień 19  LONGSHENG – GUILIN – YANGSHUO. Popłyniemy w niezapomniany rejs po rzece Li, która meandruje pomiędzy licznymi ostańcami krasowymi. Każdy z nich ma swoją, często bardzo poetycką, nazwę i wyrasta na wysokość ponad 200 m  z  płaskiego  terenu  zajmowanego  przez malownicze pola ryżowe. Wczesnym popołudniem zawitamy do miejscowości Yangshuo nazywanej Mekką Podróżników”. Zasmakujemy ujmującego limatu Uliczki Zachodniej z licznymi kawiarenkami, pubami i sklepikami usytuowanymi pośród wzgórz.

Dzień 20. GUILIN - KANTON. Wylot z Chin. Wczesnym rankiem rozpoczniemy naszą podróż powrotną. Zwiedzimy miasto Kanton. Pełni wrażeń i wspomnień po przeżyciach minionych dni udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Europy.


Dzień  21. Poranny przylot do Polski.

CENA 15 700 PLN (grupa 12-14 uczestników),  16 800 PLN (grupa 10-11 uczestników)
*Jest możliwość rozpocząć wyprawę od 4 dnia (wylot w dniu 3 (12.10)  w cenie około 1 500 PLN niższej (dokładna cena zależy od liczby osób, która się na to zdecydują, gdyż powstaje podwójny koszt - dla dwóch grup transfer i opieka)

Cena zawiera:
•    zakwaterowanie: eleganckie 4* hotele (2 noclegi możliwe w 3*) w pokojach 2 lub 3 osobowych (dopłata do pokoju jednoosobowego  2 750 zł);
•    wyżywienie: śniadania i  obiadokolacje;
•    przewodnik mówiący w języku polskim na całej trasie!!!;
•    opieka pilota -  z Polski;
•    ubezpieczenie NNW i zdrowotne;
•    zestawy słuchawkowe na zwiedzanie o zasięgu do 200 m.

Cena nie zawiera:
•    kosztów wyrobienia wizy - 500 PLN
•    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - 410 USD
•    napiwków - około 160-180 USD osoba w zależności od wielkości grupy.