• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

CHINY... tropami długowieczności - w poszukiwaniu miejsc niezwykłych CENA FIRST MINUTE 16500 PLN

Kraj: Chiny
Cena: 19000.00zł
PROMOCYJNA 16500.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 19.09 - 05.10 2020;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Pekin - Czerwona Plaża - Góry Tęczowe - Rzeka Jangcy - Huangshan - Święte Góry Awatara - tarasy ryżowe - rejs rzeką Li - "Mekka Trampów" - Guilin
CHINY..tropami długowieczności

1 DZIEŃ WARSZAWA - PEKIN
Wylot z Polski. Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Chin. Przylot poranny do Pekinu, zwiedzanie centrum (Plac Tianamen, hutongi, Swiątynia Lamy), czas wolny. Kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ PEKIN – LANZHOU. Nocna podróż do Zhangye
Po przybyciu na lotnisko w Pekinie skierujemy się do odprawy na przelot wewnętrzny w Chinach. Po dokonaniu stosownych formalności polecimy do Lanzhou, skąd następnie będziemy kontynuować naszą dalszą podróż nocnym pociągiem do Zhangye.

3 DZIEŃ ZHANGYE – GÓRY TĘCZOWE – ZHANGYE – LANZHOU.
We wczesnych godzinach porannych planujemy dotrzeć do miasta Zhangye, aby wyruszyć na spotkanie budzącym podziw Górom Tęczowym, stanowiącym osobliwy fenomen natury. Przemierzając baśniową krainę wielobarwnych gór zatrzymamy się nieopodal tarasów widokowych z rozległą panoramą okolicy. Zakwaterowanie i nocleg.

4 DZIEŃ LANZHOU - CHONGQING
Rano udamy się na dworzec kolejowy. Przejazd do Chongquin. Zakwaterowanie. Nocleg.

5 DZIEŃ REJS RZEKĄ JANGCY
Naszym kolejnym celem będą legendarne Trzy Przełomy rzeki Jangcy. Po przyjeździe do Chongqing – miasta uważanego za największą metropolię w Świecie, udamy się do portu, z którego odpływają statki wycieczkowe w kilkudniowy rejs malowniczym odcinkiem rzeki Jangcy. Po zaokrętowaniu czas wolny i relaks.

6-7 DZIEŃ REJS RZEKĄ JANGCY
Podczas podróży trasą spektakularnych krajobrazów, wiodącą m.in. przez słynne Trzy Przełomy, ukształtowane widokowymi kanionami i dolinami, przewidziane są rozmaite atrakcje oraz aktywności, zarówno na statku wycieczkowym, jak i podczas niedługich okolicznych wycieczek.

8 DZIEŃ Yichang
Po przypłynięciu do miasta Yichang zakończymy rejs i wyruszymy w dalszą drogę. W godzinach nocnych planujemy przyjazd do resortu usytuowanego w Górach Żółtych.

9 DZIEŃ HUANGSHAN 
Pasmo  Gór  Żółtych  ze względu na wyjątkowe krajobrazy pięknych formacji skalnych, unikatową roślinność, spektakularne wschody i zachody słońca wpisane zostało na Listę UNESCO Światowego Dziedzictwa Natury. Zaplanowana na ten dzień trasa turystyczna z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia.

10 DZIEŃ HUANGSHAN – CHANGSHA. Nocna podróż do Zhangjiajie 
Kontynuując tą podróż trasą zachwycających klimatów Orientu przeniesiemy się do baśniowych krajobrazów uwiecznionych m.in. w fantastycznonaukowym filmie „Avatar”.

11 DZIEŃ „ŚWIETE GÓRY HALLELUJAH”
Ten dzień poświęcimy na Odkrywanie uroków Świętych Gór, w których Chińczycy od wielu lat poszukują recepty na długowieczność. Urzekająca sceneria oraz niepowtarzalny panujący tu nastrój duchowości, udzielający się każdemu przybyszowi, wykorzystane zostały w różnych filmach przygodowo-przyrodniczych.

12 DZIEŃ ZHANGJIAJIE – CHANGSHA
Żegnając się z magicznym światem Avatara podążymy w kierunku kolejnej chińskiej krainy. Tym razem będą to tarasy ryżowe, tajemnicze groty i formacje górzyste o przedziwnych kształtach. Po drodze zatrzymamy się na nocleg tranzytowy.

13 DZIEŃ CHANGSHA – GUILIN – LONGSHENG
Znowu ruszamy w drogę! Przenosimy się do krainy Longsheng - Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka. Powstały one jakieś 500 lat i rozciągają się na wysokości od 300 do 800 metrów nad poziomem morza. W zależności od pory roku, a nawet pory dnia, przybierają rozmaite barwy – w lecie są zielone, jesienią złote, zimą srebrzyste od szronu, a wiosną połyskują błękitem wody, w której odbijają się promienie słońca. Bez względu na porę – widok jest zachwycający. Zatrzymamy się na wyjątkowym punkcie widokowym, z którego będziemy podziwiać panoramę rozległej okolicy, odwiedzimy górskie wioski. Na trasie naszej wędrówki, wśród malowniczych wzgórz poprzecinanych tarasami pól ryżowych, spotkamy przedstawicieli mniejszości etnicznych. Noc spędzimy w jednej z wiosek plemion górskich.

14 DZIEŃ LONGSHENG – GUILIN – YANGSHUO
Popłyniemy w niezapomniany rejs po rzece Li, która meandruje pomiędzy licznymi ostańcami krasowymi. Każdy z nich ma swoją, często bardzo poetycką, nazwę i wyrasta na wysokość ponad 200 m  z  płaskiego  terenu  zajmowanego  przez malownicze pola ryżowe. Wczesnym popołudniem zawitamy do miejscowości Yangshuo nazywanej „Mekką Podróżników”. Zasmakujemy ujmującego klimatu Uliczki Zachodniej z licznymi kawiarenkami, pubami i sklepikami usytuowanymi pośród wzgórz.

15 DZIEŃ YANGSHUO – GUILIN – Hong Kong.
Pociąg z  Guilinu do Hong Kongu. Zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie, nocleg.

16 DZIEŃ HONG KONG - POLSKA
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko.

17 DZIEŃ LĄDOWANIE W POLSCE

https://youtu.be/jnwdc_89mVA