• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

CHINY... tropami długowieczności - w poszukiwaniu miejsc niezwykłych CENA FIRST MINUTE 14200 PLN (GRUPA - MIN 14 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Chiny
Cena: 18000.00zł
PROMOCYJNA 14200.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 13.09 - 01.10 2021;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Gubei - Góry Tęczowe - Rzeka Jangcy - Huangshan - Święte Góry Awatara - tarasy ryżowe - rejs rzeką Li - "Mekka Trampów" - Guilin
w poszukiwaniu miejsc niezwykłych… CHINY… TROPAMI DŁUGOWIECZNOŚCI

termin:  14.09-02.10.2020  

Podróż do Chin to nie tylko spotkanie z Orientem, ale i również sposobność do poszukiwania recepty na Długowieczność, którą zgodnie z pradawnymi tradycjami Dalekiego Wschodu można odnaleźć w Świętych Górach. Dodatkowo warto skorzystać z okazji pozyskania sporej ilość pozytywnej energii i cieszyć się chwilami szczęścia. Dlatego też zamierzamy podążyć tropami miejsc mniej znanych, aczkolwiek niezwykłych i zadziwiających… Zachęcamy do udziału w podróży pełnej przygód i niezapomnianych wrażeń, Zapraszamy na wyprawę do … Świata Marzeń !
 
RAMOWY PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1.  Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i lot bezpośredni do Chin.

Dzień 2.  Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Jeśli samolot przyleci punktualnie jako dodatkową atrakcję planujemy zwiedzanie grobowców grobowce dynastii Ming – kompleks nekropolii obejmujący obszar około 40 km², wpisany na listę UNESCO. Stanowi miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming . Transfer do hotelu SPA Gubei Zhiguang, pod Murem Chińskim (40 km od Pekinu). Wypoczynek w termalnych źródłach i zwiedzanie tego pięknego miasteczka oraz spacer po Murze Chińśkim. Regeneracja w gorącej wodzie, sauny - jedna z metod na długowieczność..Więcej informacji o hotelu : http://www.wtown.com/index.php/Yuyue/hotelinfo/id/358#menuSub
  
Dzień 3.  PEKIN – ZHANGYE. Transfer do Pekinu. Jeśli czas pozwoli krótkie zwiedzanie miasta (Centrum Olimpijskie) i przejazd na dworzec.  Nocna podróż do Zhangye

Dzień 4. ZHANGYE (GÓRY TĘCZOWE). Wczesne zakwaterowanie w hotelu i śniadanie. Po wypoczynku w południe wyruszymy na spotkanie budzącym podziw Górom Tęczowym, stanowiącym osobliwy fenomen natury. Przemierzając baśniową krainę wielobarwnych gór zatrzymamy się nieopodal tarasów widokowych z rozległą panoramą okolicy. Powrót do hotelu.

Dzień 5. ŻÓŁTA RZEKA. Po śniadaniu transfer na dworzec  i przejazd do Lanzhou, gdzie czeka nas rejs po rzece Huang He (Żółtej Rzece).

Dzień 6. CHONGQING. Przejazd pociągiem do miasta Chongqing -  uważanego za największą metropolię (ponad 30 mln ludności). Zwiedzanie starego miasta (Ciqikou) i herbaciarni (picie herbaty jest jednym z sekretów długowieczności...). Zaokrętowanie na rejs z Chongqing to Yichang.

Dzień 7 i 8. JANGCY. Rejs statkiem wycieczkowym. Podróży trasą spektakularnych krajobrazów, wiodącą m.in. przez słynne Trzy Przełomy Jangcy, ukształtowane widokowymi kanionami i dolinami.
       
 Dzień 9. YICHANG - WUHAN. Po przypłynięciu do miasta Yichang zobaczymy największą na świecie zaporę i elektrownię wodną - Tamę Trzech Przełomów!   Następnie wyruszymy w dalszą drogę pociągiem do miasta Wuhan.

Dzień 10. W zależności od godziny odjazdu pociągu (nie ma jeszcze dokładnych rozkładów) zwiedzanie zatopionego lasu - parku, który powstał przy jeziorze Zhangdu. Przyjazd do miasta Tunxi. Wizyta na starym mieście.
 
Dzień 11. HUANGSHAN - TUNXI. Pasmo  Gór  Żółtych  ze względu na wyjątkowe krajobrazy pięknych formacji skalnych, unikatową roślinność, spektakularne wschody i zachody słońca wpisane zostało na Listę UNESCO Światowego Dziedzictwa Natury. Zaplanowana na ten dzień trasa turystyczna z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia.              
 
Dzień 12.    MUKENG - CHANGSHA. Przejazd do lasu bambusowego Mukeng, który jest przykładem piękna: ciszy i wypoczynku na świeżym powietrzu. Spacerując po schodach można znaleźć kilka mieszkań w stylu Hui w cieniu liściastych bambusów, które wyglądają dokładnie jak sceneria w tradycyjnym chińskim malarstwie krajobrazowym. Kontemplacja krajobrazów, medytacja... to sprzyja długowieczności...
 
Dzień 13. TIANMEN. Wizyta w górach Tianmen. Ekscytująca wycieczka, gdzie obrazy przemawiają same za siebie...
     
Dzień 14. ZHANGJIAJIE („ŚWIETE GÓRY HALLELUJAH”). Kontynuując podróż trasą zachwycających klimatów Orientu przeniesiemy się do baśniowych krajobrazów uwiecznionych m.in. w fantastycznonaukowym filmie „Avatar".
Ten dzień poświęcimy na  podziwinie Świętych Gór, w których Chińczycy od wielu lat poszukują recepty na długowieczność. Urzekająca sceneria oraz niepowtarzalny panujący tu nastrój duchowości, udzielający się każdemu przybyszowi, wykorzystane zostały w różnych filmach przygodowo-przyrodniczych. „Zhangjiajie jest dziedzictwem całego świata. Niesamowite piękno tego miejsca nie należy wyłącznie do Chińczyków, ale do wszystkich ludzi na całym globie. Zmieniając nazwę jednej ze skał na „Avatar Hallelujah Mountain” wysyłamy wiadomość: Zhangjiajie nie tylko należy do wszystkich, ale wszystkich jednoczy!”
 
Dzień 15. ZHANGJIAJIE – GUILIN. Żegnając się z magicznym światem Avatara podążymy w kierunku kolejnej chińskiej krainy. Tym razem będą to tarasy ryżowe, tajemnicze groty i formacje górzyste o przedziwnych kształtach. Po drodze
zwiedzanie Jaskini Żółtego Smoka, znanej w Chinach jako „cud świata”, licząca 15 km długości pełna jest krasowych form jak stalagmity, stalaktyty, podziemne strumienie a nawet jezioro.
 
Dzień 16  GUILIN – LONGSHENG. Przenosimy się do krainy Longsheng - Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka. Powstały one jakieś 500 lat i rozciągają się na wysokości od 300 do 800 metrów nad poziomem morza. W zależności od pory roku, a nawet pory dnia, przybierają rozmaite barwy – w lecie są zielone, jesienią złote, zimą srebrzyste od szronu, a wiosną połyskują błękitem wody, w której odbijają się promienie słońca. Bez względu na porę – widok jest zachwycający. Zatrzymamy się na wyjątkowym punkcie widokowym, z którego będziemy podziwiać panoramę rozległej okolicy, odwiedzimy górskie wioski. Na trasie naszej wędrówki, wśród malowniczych wzgórz poprzecinanych tarasami pól ryżowych, być może spotkamy przedstawicieli mniejszości etnicznych.

Dzień 17  LONGSHENG – GUILIN – YANGSHUO. Popłyniemy w niezapomniany rejs po rzece Li, która meandruje pomiędzy licznymi ostańcami krasowymi. Każdy z nich ma swoją, często bardzo poetycką, nazwę i wyrasta na wysokość ponad 200 m  z  płaskiego  terenu  zajmowanego  przez malownicze pola ryżowe. Wczesnym popołudniem zawitamy do miejscowości Yangshuo nazywanej Mekką Podróżników”. Zasmakujemy ujmującego limatu Uliczki Zachodniej z licznymi kawiarenkami, pubami i sklepikami usytuowanymi pośród wzgórz.

Dzień 18. GUILIN - KANTON. Wylot z Chin Wczesnym rankiem rozpoczniemy naszą podróż powrotną. Zwiedzimy miasto Kanton. Pełni wrażeń i wspomnień po przeżyciach minionych dni udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Europy.

Dzień  19. Poranny przylot do Polski.


Grupa min. 14 uczestników:

Cena:  14 200 PLN (termin 14.09-02.10.20), 

w przypadku grupy 12-13 uczestników dopłata 400 PLN

Cena zawiera:
•    zakwaterowanie: eleganckie 4* hotele (2 noclegi możliwe w 3*) w pokojach 2 lub 3 osobowych (dopłata do pokoju jednoosobowego  2 550 zł);
•    wyżywienie: śniadania i  obiadokolacje na statku dodatkowo lunch;
•    przewodnik mówiący w języku polskim;
•    opieka pilota -  z Polski;
•    ubezpieczenie NNW i zdrowotne;
•    zestawy słuchawkowe na zwiedzanie o zasięgu do 200 m.

Cena nie zawiera:
•    kosztów wyrobienia wizy - 500 PLN
•    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - 400 USD
•    napiwków - 150 USD osoba.