• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

Lukasz Wall

IMIĘ: Łukasz
NAZWISKO: Wall

SPECIALIZACJA: Chiny i Tybet, Nepal, Butan, Indonezja, Malezja, Kambodża, Laos, Birma, Tajlandia, Wietnam, Peru, Boliwia, Chile, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Etiopia.
PROFIL ZAWODOWY:
Pilot wycieczek turystycznych i organizator egzotycznych wypraw. Pracę naukową łączy ze swoimi pasjami: poznawaniem nowych miejsc i ludzi, odkrywaniem odległych kultur, fascynacją górami i fotografią. Zbierając materiały do pracy doktorskiej w Chinach, odwiedził odległe zakątki Państwa Środka, dotarł do Tybetu, a tam - do stóp Mt Everestu. Od kilku lat organizuje wyprawy do egzotycznych, czasami trudno dostępnych miejsc. Więcej informacji na stronie www.wyprawy.info.pl.

Współtwórca i współorganizator Spotkań Podróżników we Wrocławiu, autor audycji radiowych, artykułów prasowych, wystaw fotografii z podróży. W roku 2008 wydał nakładem wydawnictwa ŚWIATA KSIĄŻKI, piękny album o Tybecie ukazujący historię i współczesność Kraju na Dachu świata (www.albumotybecie.pl). Jak o sobie mówi: "Każda podróż jest dla mnie przygodą, mniejszą lub większą, ale zawsze przez wielkie "P". Staram się uprawiać turystykę świadomego odkrywania świata. Wybór miejsca nie jest podyktowany modą. To wynika z mojej fantazji, wyobraźni. Tak samo cieszę się na wyjazd do odległego zakątka świata, jak i do Babiogórskiego Parku Narodowego czy w Karkonosze. W podróży staram się nie mieć uprzedzeń, nawet informacje o negatywnych zjawiskach traktuję jako sygnały, które sam muszę sprawdzić. Bezwzględnie stosuję zasadę poszanowania dla innych kultur i religii, tego samego wymagam od osób, które podróżują wraz ze mną. Istnieje we mnie coś nieokreślonego, co mnie gna, wciąż do przodu. Hans Christian Andersen mawiał, że kto podróżuje, ten dwa razy żyje. I ja przyznaję mu rację!"

KONTAKT:  
e-mail:  info@wyprawy.info.pl