• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

Mateusz Knol

IMIĘ: Mateusz
NAZWISKO: Knol

DATA UZYSKANIA UPRAWNIEŃ: 13.06.2000
SPECJALIZACJA: turystyka objazdowa, turystyka incentive, eventy, turystyka usportowiona, wycieczki objazdowe, safari
JĘZYK: angielski, francuski, hiszpański, arabski i włoski .
KIERUNKI: cały świat ze szczególnym umiłowaniem krajów arabskich, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
PROFIL ZAWODOWY:
Mateusz ukończył studia filologii romańskiej w pełni wykorzystując czas nauki na poznanie języków romańskich - francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego, co w połączeniu z angielskim popchnęło go do  poznania świata i „poćwiczenia” sobie nabytych języków w praktyce. I tak się zaczęły  podróże, i tak zaczęła się praca w turystyce i tak jest do chwili obecnej.
Pracował jako rezydent, animator, pilot, przewodnik współpracując z najlepszymi biurami podróży takimi jak Logos Tour, Rainbow Tours, Orbis Travel oraz z licznymi agencjami o profilu incentive. Obecnie również współpracuje z biurami podróży jako konsultant i ekspert w układaniu ciekawych i niestandardowych programów.
Mateusz czuje wszędzie dobrze, ale są rejony świata do których może wracać za każdym razem: Afryka (Safari), kraje Maghrebu, Bliski Wschód oraz Ameryka Łacińska.  W wolnych chwilach wybiera – znowu podróże i odkrywa Polskę.

DODATKOWE INFORMACJE:
Mateusz lubi aktywny tryb życia.
Jedną z wielu jego pasji pozostaje sport. Jako młody chłopak, aż do wieku seniorskiego, był  zawodnikiem  łódzkiej Anilany w piłkę wodną.  kilkukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, reprezentował także Polskę zagranicą. Sport jest jego ważną częścią życia.  W czasie wolnym uprawia bieganie, pływanie, narciarstwo czy taniec. Taniec stał się jego dodatkowym hobby, a może i nawet sposobem na życie. Pochłonięty rytmami sonu, rumby i salsy kubańskiej spędza dużo czasu na parkietach – gdzie tylko jest to możliwe. W 2010 współorganizował słynny festiwal muzyki kubańskiej CUBAMEMUCHO wraz ze szkołą Esalsa z Warszawy. Sport i jego czystego zasady, są dla niego podstawą zasadą funkcjonowania w życiu.
Mateusz był wychowywany w duchu sportowym od dziecka. Według niego, sport przełamuje bariery, nie tylko fizyczne, ale psychiczne jak np.  pokonywanie własnych słabości, poznanie własnych limitów. Sport, szczególnie zespołowy, uczy pracy w zespole, podziału ról, zachowań i utrzymywania relacji w społeczeństwie. Pozwala także poznać granice wytrzymałości naszego organizmu.  Naucza wygrywać i przegrywać. Niestety, Mateusz mówi z uśmiechem: „ przegrywać się jeszcze nie nauczyłem”.
Jego ulubiony cytat - to angielskie „ No pain, no gain” – albo „bez pracy nie ma kołaczy. Jeżeli chodzi o pracę to spodobało mu się kiedyś określenie pewnego Pana na wycieczce, że „w pracy można być rzemieślnikiem, albo artystą”. Któż nie podziwia artystów?
Pasja podróżowania, ciekawość świata narodziła się dzięki książkom, dziennikom podróży, na przykład  Ryszarda Kapuścińskiego, czy podróżnika arabskiego Ibn Battucie (XIV w), oraz dzięki filmom popularno naukowym na czele z serią Science & Nature prowadzonej  przez Davida Attenborough.
Podczas wypadu na Kubę, poznał jednego Kubańczyka, który wziął go na prawdziwy pokaz tzw. „peńa de rumba”. To było gdzieś w 2002 r. podczas tego samego wyjazdu miał okazję poznać słynny Son oraz Salsę zwaną na Kubie „Casino”. Później trafił, jakby kierowany duchem kubańskich rytmów, do szkoły salsy w Polsce i od tamtej pory (2005 r.) taniec jest jego wielkim hobby.
Jego motto podróżnika to słowa wypowiedziane przez Jean Jaques Rousseau: „Człowiekiem bardziej doświadczonym nie jest ten, który ma więcej lat, ale ten, który bardziej czuł smak życia” i Marka Twaina: „Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.”

KONTAKT:
  e-mail: groupmonarch3@gmail.com