• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

Danuta Orlewicz

IMIĘ: Danuta
NAZWISKO: Orlewicz
DATA UZYSKANIA UPRAWNIEŃ: styczeń 2003; doświadczenie w pracy w turystyce od 1990 roku (Francja, Hiszpania, Portugalia). Od 1998 – wyprawy na subkontynent indyjski i do Tybetu.
SPECJALIZACJA: historia sztuki, kultury i cywilizacji Indii, filozofie i religie Indii, buddyzm i buddyzm tybetański
JĘZYKI: francuski, angielski (z elementami hindi), włoski (tylko w mowie)
KIERUNKI: są piloci, którzy uwielbiają zwiedzać cały świat, a dla Danusi Indie i subkontynent indyjski są całym światem, Himalaje istnieją natomiast nie jako najwyższe góry świata, lecz najwyższa cywilizacja – Ladakh, Nepal wraz z Mustangiem, Tybet, Bhutan, Sikkim, Assam.

PROFIL ZAWODOWY: jako były, długoletni nauczyciel języka francuskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim Danusia przyznaje, że jej jedynym prawdziwym zawodem jest nauczanie. Nie ukrywa, że jej wykłady z zakresu filozofii i religii Indii wznoszą się niekiedy na wysoki poziom uniwersytecki, dotykając najwyższych spraw ducha i psyche. Studia doktoranckie z religioznastwa w UJ dały jej narzędzia uzyskania wglądu w najsubtelniejsze zakamarki ludzkiej duszy, a właśnie w Indiach dążenie do duchowego wzrostu wyznacza rytm całego indyjskiego życia. Będąc rasową humanistką potrafi o tym opowiadać – ze z wielką radością i zrozumieniem. Jej motto brzmi:“To nie to, że czegoś nie wiemy, gnębi nas, lecz to, że wiemy, iż coś nie jest tak” (Will Rogers) i dlatego podczas wyjazdów pragnie przełamywać utarte i wyświechtane slogany na temat Indii, fałszywe mniemania i banalne opinie rodzące się zazwyczaj na małomiasteczkowym targu. Podróżnicy słuchają jej chętnie i wybierają trasy prowadzone przez nią ze względu na wysoki poziom zrozumienia omawianych tematów. Od 13 lat Danusia nieprzerwanie pracuje dla LOGOS TRAVEL MAREK ŚLIWKA w Poznaniu prowadząc wyprawy głównie do Indii (średnio siedem razy w roku). Przygotowała wiele programów autorskich i zazwyczaj prowadzi je osobiście: Indie południowe, Radżastan i Ladakh oraz Bhutan-Assam-Orisa-Kalkuta. Danusia prowadziła także treking w Mustangu, uczestniczyłam w wyprawie Marka Kalmusa na świętą górę Kajlaśa (5680 m n.m.p.) w zachodnim Tybecie.

KONTAKT: +48 601 502 830  oraz za pośrednictwem strony www.indiaguide.pl