• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

Marcin Szelągiewicz

IMIĘ : Marcin
NAZWISKO: Szelągiewicz
DATA UZYSKANIA UPRAWNIEŃ: 31.05.2010
SPECJALIZACJA: wycieczki objazdowe, turystyka incentive, geoturystyka, wycieczki szkolne, wycieczki edukacyjne, turystyka usportowiona ( wspinaczka, trekking, rafting, spływy kajakowe, nurkowanie, eksploracja jaskiń).
JĘZYKI: angielski, niemiecki, hiszpański

KIERUNKI: Anglia, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania (kontynentalna + Baleary, WyspyKanaryjskie), Holandia, Islandia, Jordania, Liban, Litwa, Maroko, Niemcy, Szkocja, Słowacja, Szwajcaria, Tunezja, Węgry.


PROFIL ZAWODOWY: Marcin ukończył studia z zakresu turystyki i rekreacji oraz geografii, specjalizując się jednocześnie w tematyce obsługi ruchu turystycznego oraz geologii i wulkanologii.  Marcin ukończył z wyróżnieniem kursu dla pilotów wycieczek, co pozwoliło mu na połączenie pracy zawodowej z pasją i ciekawością świata, która towarzyszyła mu od dziecka. Początkowa praca w zawodzie skupiała się na organizowaniu i pilotowaniu wycieczek szkolnych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Obecnie Marcin współpracuje także z biurami podróży specjalizującymi się w organizowaniu wycieczek incentive w zakresie pilotażu oraz tworzenia autorskich programów wycieczek.  Marcin czerpie radość z odkrywania nowych krajów, ale największą przyjemność sprawiają mu wyprawy w regiony wulkaniczne (przede wszystkim Islandia) oraz do krajów Maghrebu i na Półwysep Arabski.

DODATKOWE INFORMACJE:
Marcin jest zapalonym pasjonatem prowadzenia aktywnego trybu życia, który połączony jest z adrenaliną. Swój wolny czas poświęca przede wszystkim na eksplorowanie jaskiń, wspinaczkę górską, badanie regionów wulkanicznych (głównieWyspyKanaryjskie i Islandia) oraz trekkingu (zarówno w Polsce, jak i za granicą). Szczególną przyjemność sprawia mu odkrywanie terenów pustynnych ze zjawiskowymi formacjami skalnymi i pustynną architekturą (oczarowało go skalne miasto w Petrze oraz eoliczne formacje skalne na Wadi Rum). Geoturystyka stała się dla Marcina sposobem na życie.
Ponadto, Marcin szczególnie interesuje się muzyką etniczną i architekturą arabską, na temat której czyta wiele opracowań. Nieopisaną przyjemność czerpie również z przyrządzania w domu regionalnych potraw. Wszystko to sprawia, że zafascynowany jest multikulturowością występującą na świecie i ceni sobie zawieranie nowych znajomości, które stara się pielęgnować i utrzymywać, gdyż dzięki ludziom, ich kulturze i tradycjom jego pasją stały się podróże. Marcin jest prawdziwym fascynatem różnorodności występującej na świecie. W życiu i podróżach ceni sobie ich nieprzewidywalność i dlatego często lubi sobie powtarzać żartobliwe, utarte w kulturze islandzkiej powiedzenie w które usilnie chcą wierzyć lokalni mieszkańcy: „Na świecie nie da się przewidzieć tylko dwóch rzeczy: zorzypolarnej i narodzin dziecka“.

Atutem Marcina jest komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów, co pomaga mu bliżej poznać swoich turystów i sprawić by ich podróż była wyjątkowa i niezapomniana.


KONTAKT : marcin@wycieczkiznami.pl;  tel. 512-980-300