• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

6 DNI "BAŁTYCKIM SZLAKIEM: LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, ROSJA" CENA FIRST MINUTE 2610 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 8 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja
Cena: 2999.00zł
PROMOCYJNA 2590.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Autokar
Wyjazd z: Warszawa
Terminy:
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Warszawa
Wilno
Psków
Sankt Petersburg
Tallin
Ryga
Warszawa

1 dzień
Wyjazd  o godzinie 6:30. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie Starego Miasta m.in. Góra Trzech Krzyży, Ostra Brama, Klasztor Bazylianów, Rynek Starego Miasta, Uniwersytet Wileński, Dom Juliusza Słowackiego, Katedra - połączone z regionalną obiadokolacją; Przyjazd do 3* hotelu w łotewskim mieście Dyneburg około godziny 22.00.
 
2 dzień  
Wyjazd z hotelu o godzinie 5.00. Popołudniu zwiedzanie miasta: Prospektu Newskiego – głównej, reprezentacyjnej ulicy miasta z Ławrą Aleksandra Newskiego, widok na Pałac Zimowy (z zewnątrz), wizyta w katedrze Kazańskiej oraz cerkiewi Zbawiciela na Krwi (z zewnątrz). Zakwaterowanie i kolacja w 3* hotelu.
    
3 dzień
7.00-8.00 śniadanie. Zwiedzanie Sankt Petersburga: Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersytecki i Pałacowe. W południe zapraszamy Państwa na rejs statkiem po rzekach i kanałach Sankt Petersburga, zwanego „Wenecją Północy” (miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów). Popołudniu zwiedzamy gmach Sztabu Generalnego oraz Pałac Zimowy, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów świata.
     
Czas na zakupy i indywidualne zwiedzanie Prospektu Newskiego. Kolacja w restauracji na mieście lub hotelu.
Wieczorem wizyta w teatrze. Zapraszamy Państwa na muzyczne show z folklorem rosyjskim (śpiew, tańce, rosyjskie specjały). W przerwie przedstawienia serwowany jest rosyjski kawior, kanapki, owoce, wódka i szampan. Jest to więc jeden z niewielu teatrów na świecie, gdzie można wyjść z przedstawienia „pijanym ze szczęścia” (cena 45 EUR).


4 dzień
7.30-8.30 śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin), gdzie zobaczymy zespół pałacowy - Wielki Pałac Katarzyny II. Ta podmiejska rezydencja carska – jest prawdziwym „Wersalem” na miarę Imperium Rosyjskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych z odrestaurowaną bursztynową komnatą oraz ogrodów. Przejazd do Peterhofu – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie pałacu oraz Parku Dolnego. Powrót do Petersburga. Kolacja. Nocleg.
 

5 dzień  
Wykwaterowanie z hotelu o godzinie 09.30. Zwiedzanie zabytkowego soboru Św. Mikołaja, Teatru Maryjskiego (z zewnątrz), Twierdzy Pietropawłowskiej z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Zdjęcia przy  krążowniku Aurora. Czas wolny na zakupy. Obiad/lunch około godziny 12.30. Przejazd do Tallina około godziny 20.00. Zakwaterowanie w 3* hotelu w centrum miasta. Wizyta na Rynku Stałego miasta (lekki posiłek i piwo).  Powrót do hotelu.

6 dzień
7.00-7.30 śniadanie. Dalsze zwiedzanie Tallina:  m.in. Cerkiew  Św. Mikołaja, katedra luterańska, taras widokowy. Przejazd do Rygi, zwiedzanie miasta: m.in. Zamek Ryski, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych. Kolacja w lokalnej tawernie, gdzie serwowane jest tradycyjne łotewskie jedzenie. Dla chętnych piwo w najsłynniejszej restauracji miasta Rozengrals” – autentycznej średniowiecznej restauracji, słynącej z niesamowitej atmosfery (http://www.rozengrals.lv/). Powrót z wyprawy około godziny 0.30.

CENA  2610 PLN (grupa 8 uczestników);  2690 PLN (grupa 7 uczestników) 2790 PLN (grupa 6  uczestników);       

Cena zawiera:
- noclegi w 3* i 4* hotelach, położonym w centrum miasta (w pokojach 2 lub 3 osobowych, dopłata do jedynki 450 PLN);
- 5 śniadań + 6  obiadokolacji – według programu;
- rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga;
- opiekę polskiego pilota i przewodnika w Petersburgu;
- ubezpieczenie KL i NNW;
- transport 9-osobowym  lux vanem.

   
Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w  Petersburgu ok.65-70 EUR;
- kosztów wizy rosyjskiej (320  zł/ os.);
- wizyty w teatrze (45 EUR): show oraz poczęstunek kawiorem, wódką i szampanem.


UWAGA: osoby zapisujące się na wyjazd, muszą posiadać ważny co najmniej 6 miesięcy paszport od dnia rozpoczęcia wycieczki.