• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

13 DNI "PRZYGODA NA BORNEO" CENA FIRST MINUTE 12 650 PLN

Kraj: Malezja
Cena: 13999.00zł
PROMOCYJNA 12650.00zł
Hotel:
Wyżywienie: FB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 04.07 - 16.07 2020;
Pilot:
Trasa wycieczki:
“PRZYGODA NA BORNEO"/MALEZJA   

    Wyprawa dla prawdziwych odkrywców, podróż w przeszłość do krainy krajobrazów ukształtowanych 130 milionów lat temu! Wizyta w najstarszej dżungli na świecie. Doskonały substytut lasów tropikalnych Amazonii :-)  Na Borneo do dnia dzisiejszego żyją w środowisku naturalnym różne gatunki zwierząt m.in tapiry, iguany, wiele gatunków małp (m.in. nosacze, gibony, makaki i orangutany). Tu spotkać również można największa na świecie kwitnącą roślinę -  Rafflesia Arnoldi, której kwiaty mogą osiągnąć średnicę 1 m długości! Dawniej docierali tu wyłącznie podróżnicy-odkrywcy, a teraz przybywają turyści, którzy na własne oczy chcą zobaczyć pradawną dżungle, dotrzeć do ukrytych w lasach wiosek, gdzie jak przed wiekami żyją legendarne plemiona wytatuowanych od stóp do głów Ibanów. Mieszkają oni w oryginalnych długich domach nad rzeką Lemak. Ci nieustraszeni, dawni łowcy głów stanowią dziś 1/3 mieszkańców stanu, a ich tradycja pozostaje cały czas żywa.

                              PROGRAM: 

1 DZIEŃ  POLSKA
Spotkanie uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o 09:30 w hali odlotów terminal 2 (prawa strona przy schodach ruchomych, sektor E). Pilot z tabliczką WYCIECZKI Z NAMI. Przelot rejsowym samolotem z obiadem do Kuala Lumpur (z przesiadką).

 
2 DZIEŃ MALEZJA CENTRALNA
Po przylocie transfer do hotelu. Kolacja - uczta dla kubków smakowych bowiem kuchania malezyjska jest jedną z najlepszych na świecie, nocne zwiedzanie centrum Kuala Lumpur (m.in. Petronas Towers nocą).
   
3 DZIEŃ BORNEO
Po śniadaniu wylot na Borneo. W Kuczing rozpoczniemy wędrówkę przez fascynujący, dziki świat Borneo - lądu magii i tajemnic. Przejazd do miasteczka Lachau, a nastepnie lunch. Wieczorem przyjazd do 4* Batang Ai Resort. Zakwaterowanie, czas na wypoczynek.

Batang Ai Longhouse Resort położony jest w miejscowości Kerangan Mong, nad jeziorem Ai Hydro, na skraju bujnego lasu deszczowego. Unikalny, zaprojektowany w tradycyjnym stylu obiekt położony jest w otoczeniu dżungli. Batang Ai Longhouse Resort składają się z budynku głównego otoczonego 20-hektarowym tropikalnym ogrodem. Oficjalna kategoria malajska 4*.

4 DZIEŃ BORNEO
Po śniadaniu rejs lokalną tradycyjną długą łodzią do Nanga Ngemah Longhouse. Wizyta u plemienia tubylców – Ibanów – odważnych łowców głów, żyjących w oryginalnych długich domach nad rzeką Lemak. Wizyta u wodza długiego domu, zwiedzanie okolicy (plantacje pieprzu i kauczuku). Pokaz strzelania zatrutymi strzałami z dmuchawek – tradycyjnej broni tubylców służącej do polowań i obrony przed napastnikami. Następnie powrót długimi łodziami i przejazd w stronę Kuczingu. Po drodze lunch. W miarę możliwości czasowych popołudniu wizyta w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom (Semengoh Wildlife Centre) - szansa na zawarcie znajomości z orangutanem. Wieczorem zakwaterowanie w 3/4* hotelu w mieście Kuczing.


5 DZIEŃ  BORNEO  
Po śniadaniu wylot do Mulu. Zakwaterowanie w 5* hotelu Mulu Marriott Resort&SPA. Następnie wycieczka do parku narodowego, gdzie zobaczymy jedną z największych jaskiń na świecie. Po drodze będziemy mijać sekwoje i wsłuchiwać się w głosy dzikiej przyrody a tuż przed zachodem słońca powinien odbyć się niesamowity spektakl - 3 mln nietoperzy na naszych oczach powinno wylecieć z jaskini na polowanie! Powrót do hotelu. Kolacja.

6 DZIEŃ  BORNEO
Wycieczka łodziami do pobliskich jaskiń, możliwość pływania w krystalicznie czystej, chłodnej rzece wypływającej z jaskini. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek (4 godziny). Kolacja.

7 DZIEŃ  BORNEO
Wylot do Kota Kinabalu. Zakwaterowanie w 4/5* hotelu na wyspach. Czas wolny (4 godziny). Kolacja.
Proponujemy hotel Bunga Raya Island Resort & Spa (http://bunga-raya-island-resort-spa.kota-kinabalu-hotels.com/pl/)
     
8 DZIEŃ BORNEO
Dzień wolny. Wypoczynek w hotelu lub sugerujemy wycieczkę na wyspę Sapi, leżące w Parku Narodowym Turku Abdul Rahman na Morzu Południowo-Chińskim. Snorkeling  i relaks na plaży. Możliwość sfotografowania ogromnych jaszczurek - kuzynek słynnych waranów z Komodo. Po powrocie do hotelu obiadokolacja.

9 DZIEŃ BORNEO
Wylot do Sandakanu. Przyjazd do hotelu (2*) położonego w samym sercu dżungli w nad rzeką Kinabatangan. Lunch. Zakwaterowanie. Popołudniu rozpoczniemy wyprawę łodziami na obserwację dzikich zwierząt (orangutany, gibony, małpy „nosacze”, słonie, krokodyle i inne). Kolacja i nocleg w hotelu.    
  
10 DZIEŃ BORNEO  
Po śniadaniu powtórka z dnia wczorajszego. Porównamy, jak dżungla budzi się rano podczas "safarii na łókach". Następnie przejazd do "Sanktuarium Nosaczy". W tym niesamowitym miejscu możemy obserwować te niezwykłe zwierzęta dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wyjazd do Sepiloku (1,5 h). Zakwaterowanie w hotelu. Lunch. Następnie wizyta w ośrodku edukacyjnym Rainforest Discovery Centre, w którym zapoznamy się z ciekawymi informacjami na temat fauny i flory Borneo. Jedną z wielu atrakcji będzie podniebny spacer po platformie ustawionej ponad koronami drzew. Po kolacji dla odważnych nocny spacer po dżungli z lokalnym przewodnikiem (dodatkowo płaty, około 10-15 USD). Tylko dla osób o mocnych nerwach :-)  
      
11 DZIEŃ BORNEO  
Po śniadaniu wizyta w słynnym Centrum Rehabilitacji Orangutanów - "Sepilok Orang Utan Rehabilitation Center". Obserwowanie orangutanów w czasie ich porannego karmienia. Następnie zobaczymy niedźwiedzia malajskiego – gatunek drapieżnego ssaka lądowego, najmniejszego i jednego z najrzadziej występujących gatunków niedźwiedzi, a zarazem jeden z najsłabiej poznanych. Lunch. Czas wolny. Dla chętnych możliwość obserwowania orangutanów w czasie ich popołudniowego karmienia (godzina 15.00). Kolacja. Nocleg.

12 DZIEŃ MALEZJA CENTRALNA
Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, lot do Kuala Lumpur. Wizyta w jaskini Batu, przed którą stoi ponad 42 m pomnik boga Murugana. Kolacja w restauracji panoramicznej w wieży telewizyjnej liczącej 421 m wysokości. Czas wolny na prysznic w hotelu. Transfer na lotnisko. Lot do Polski (z przesiadką).
     
13 DZIEŃ POLSKA
Lądowanie w Warszawie około godziny 12.00.

Cena:  12 950 PLN (grupa 8 uczestników + pilot),    12 800 PLN (grupa 10 uczestników + pilot),  12 650 PLN (grupa 12-18 uczestników + pilot)  
 
Cena zawiera:
•    lot z przesiadką na trasie Warszawa-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Warszawa z posiłkami na pokładzie;
•    loty wewnętrzne na terenie Malezji realizowane za pośrednictwem renomowanych linii AIR AISIA i MALASIA AIR;
•    noclegi w komfortowych 2*, 3*, 4* i  5* hotelach w strategicznych lokalizacyjnie miejscach (pokoje 2-osobowe,  dopłata do jedynki 1100 PLN);
•    transport komfortowymi busami;
•    11 śniadań, 5 lunchów i 11 obiadokolacji;
•    opiekę pilota i usługi lokalnych przewodników;
•    ubezpieczenie NNW i zdrowotne;
•    safari na rzece  Kinabatangan;
•    rejs łodziami do Parku Narodowego Mulu;

Cena nie zawiera:
•    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (w tym rejs do Parku Narodowego Turku Abdul Rahman) –  ok. 100 USD
•    ubezpieczenie kosztów rezygnacji, które można wykupić wyłącznie w dniu podpisania umowy –  330 PLN;