• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

6 DNI „W KRAINIE LODU, OGNIA I WODY.. - PRZYGODA NA ISLANDII" CENA FIRST MINUTE 9900 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 16 UCZESTNIKÓW)

Kraj: Islandia
Cena: 11900.00zł
PROMOCYJNA 9900.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 25.07 - 31.07 2020;
Pilot: Marcin Szelągiewicz
Trasa wycieczki:
objazd wyspy
„W KRAINIE LODU, OGNIA I WODY..  PRZYGODA NA ISLANDII"       

1. dzień
Godz. 12.00 zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie w hali odlotów terminal2 (prawa strona przy schodach ruchomych, sektor E). Pilot z tabliczką WYCIECZKI Z NAMI. Bezposredni przylot na Islandię.

Po wylądowaniu przejazd na południowe wybrzeże wyspy w okolice Vic. Nocleg i obiadokolacja.


2 dzień 
Po śniadaniu przejazd na południowe wybrzeże wyspy w okolice Vic. Po drodze podziwiamy bazaltowe klify i kolonie morskich ptaków m.in. możliwość wypatrzenia zabawnych maskonurów. Kolejne przyrodnicze atrakcje to przepiękne wodospady Seljalandsfoss i Skogafoss. Kontynuujemy naszą podroż południowym wybrzeżem Islandii w kierunku wschodnim. Poznajemy surowe piękno i lodowe oblicze wyspy, co najlepiej nam przybliży wizyta pod lodowcem Vatnajokull - największy lodowiec Europy. Dla osób chętnych rejs łodzią pontonową po lodowym jeziorze pod krawędź lodowca między lodowymi wysepkami. Następnie przejazd tunelami wzdłuż wschodniego wybrzeża brzegiem malowniczych fiordów na nocleg i kolację.
 
3. Dzień
Dziś kierujemy się na północ wyspy do wielorybniczej stolicy Islandii - miejscowości Akureyri. Po drodze  kolejne przyrodnicze i widokowe atrakcje zapierające dech w piersiach. Przejazd brzegiem jeziora Logurinn a następnie takie perełki jak jezioro i okolice jeziora Myvatn oraz najpiękniejsze i najbardziej spektakularne z islandzkich wodospadów: Godafoss, Sellfoss, Dettifoss. Po takiej dawce emocji nocleg i kolacja w Akureyri.
    
4. Dzień 
 Dzień pełen emocji dla miłośników wielorybów bo właśnie u północnych wybrzeży wyspy jest ich najwięcej i występuje największe prawdopodobieństwo, że uda się je spotkać (nawet kilka gatunków).  Po śniadaniu wyprawa na wieloryby (fakultatywnie). Przejazd w okolice fiordu Eyjafjordur,  gdzie odbędziemy 3 godzinny rejs w morze w poszukiwaniu tym gigantycznych morskich ssaków. Po morskich emocjach i spotkaniu z wielorybami (taką mamy nadzieje),  przejazd do skansenu w Glaumber i wizyta w najlepiej zachowanym, tradycyjnym, zbudowanym z torfu domu islandzkim. Popołudniu wizyta w niezwykłym miejscu świadczące o wulkanicznym pochodzeniu wyspy a mianowicie w kraterze w Grabrok. Wejście do krateru i spacer po polach lawowych  sprzed 3 tys lat. Nocleg i kolacja w okolicy Borgarness w 2* hotelu.
 
5 Dzień 
Wyprawa na Półwysep  Snafellsness, gdzie znajduje się słynny wulkan, który uwiecznił w swojej powieści "Podroż do wnętrza  Ziemi" Juliusz Verne. W ramach wyprawy wizyta w wiosce rybackiej i zapoznanie się z procesem powstawiania słynnej przekąski z rekina, podpatrywanie morskich ptaków i fok oraz podziwienie bazaltowych kolumn w Gerdeburg. Czas na kolejną przyrodnicza atrakcje Islandii a mianowicie wyprawa do Parku Narodowego Pingverllir i spotkanie oko w oko z tryskającym co 10 min gejzerem. Następnie odwiedzimy kolejny z urokliwych wodospadów - Gullfoss oraz miejsce związane z historią Islandii,  gdzie w dolinie Almannagja od 930 roku zbierał się islandzki parlament (uważa się go za najstarszy na świecie choć odbywał się pod gołym niebem). Można by powiedzieć,  że tu rodziły się początki europejskiej,  a na pewno skandynawskiej demokracji. Przejazd przez stolicę islandzkich upraw szklarnianych - Hveragerdi na nocleg do Reykjaviku lub w okolice Reykjaviku. Wieczorem wizyta w dzielnicy portowej. Kolacja. W menu takie specjały jak rekin, łosoś, wieloryb i wiele innych morskich atrakcji.
  
6 Dzień 
Po śniadaniu wykwaterowanie. Zwiedzanie stolicy Islandii - Reykjaviku : w programie m.in. katedra, gmach parlamentu, pomnik odkrywcy Ameryki, ratusz, spacer nad jeziorem w centrum miasta czas wolny na zakup pamiątek lub kawę i deser w jednej z urokliwych uliczek zabytkowego centrum, siedziba premiera, Hofor- rezydencja, w której spotkali się Reagan i Gorbaczow w 1986 aby rozpocząć rozmowy, które zmieniły polityczne oblicze świata i doprowadziły do zmian w Europie i upadku bloku socjalistycznego. W południe dla osób chętnych  przejazd do słynnej błękitnej laguny i korzystanie ze zbawiennych kąpieli wodnych i błotnych na otwartym powietrzu pod otwartym niebem islandzkim – zasłużony relaks w niezwykłym miejscu przed powrotem do domu. Obiad.  Przejazd na lotnisko i  przelot do kraju. Powrót do Warszawy około godziny 21.30.

7 dzień
Powrót do Warszawy okołógodziny


CENA: 9 900 PLN (grupa 14-16 uczestników) - transport 2 vanami,
przy grupie 11-12 uczestników dopłata + 400 PLN - transport vanem + osobówką,
przy grupie 8 uczestników dopłata + 300 PLN - transport vanem,
przy grupie 6-7 uczestników dopłata + 500 PLN - transport vanem,
przy grupie 4 uczestników dopłata +700 PLN (transport 5-osobowym samochodem osobowym)

Cena zawiera:
• 5 noclegów w komfortowych 2* i 3* hotelach, pokoje 2 lub 3-osobowe (indywidualna dopłata do jedynki ok. 1800 PLN);
• transport komfortowym vanem;
• 5 śniadań i 6 obiadokolacji w tym jedna uroczysta w znanej, eleganckiej restauracji Perlan w Reykjaviku lub podobnej);
• opieka pilota-przewodnika;
• ubezpieczenie NNW i zdrowotne;
• zestawy słuchawkowe na zwiedzanie o zasięgu do 150

Cena nie zawiera:
• biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji i obiektów (muzeów, parków narodowych, zabytków itp.) – około 30 EUR;
• rejsu łodziami pontonowymi pod krawędź lodowca - około 70 EUR;
• rejsu po fiordzie w poszukiwaniu wielorybów - około 80 EUR;
• wstępu na błękitną lagunę - około 60 EUR.