• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
 • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
 • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

6 DNI "ISLANDIA DLA AKTYWNYCH..."

Kraj: Islandia
Cena: 6999.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy:
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Objazd wyspy

1. dzień
Godz. 19.30 zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie w hali odlotów terminal2 (prawa strona przy schodach ruchomych, sektor E). Pilot z tabliczką WYCIECZKI Z NAMI. Wylot do Islandii. Bezpośredni przylot na Islandię. Nocleg w hotelu w okolicy Reykjaviku.

 

2 dzień
Po śniadaniu przejazd na południowe wybrzeże wyspy w okolice Vic. Po drodze podziwiamy bazaltowe klify i kolonie morskich ptaków m.in. możliwość wypatrzenia zabawnych maskonurów. Kolejne przyrodnicze atrakcje to przepiękne wodospady Seljalandsfoss i Skogafoss.

Kontynuujemy naszą podroż południowym wybrzeżem Islandii w kierunku wschodnim. Poznajemy surowe piękno i lodowe oblicze wyspy, co najlepiej nam przybliży wizyta pod lodowcem Vatnajokull - największy lodowiec Europy. Dla osób chętnych rejs łodzią pontonową po lodowym jeziorze pod krawędź lodowca między lodowymi wysepkami. Następnie przejazd tunelami wzdłuż wschodniego wybrzeża brzegiem malowniczych fiordów na nocleg i kolację do Djupavogir.


3. Dzień
Dziś kierujemy się na północ wyspy do wielorybniczej stolicy Islandii - miejscowości Akureyri. Po drodze kolejne przyrodnicze i widokowe atrakcje zapierające dech w piersiach. Przejazd brzegiem jeziora Logurinn a następnie takie perełki jak jezioro i okolice jeziora Myvatn oraz najpiękniejsze i najbardziej spektakularne z islandzkich wodospadów: Godafoss, Sellfoss, Dettifoss. Po takiej dawce emocji nocleg i kolacja w wiejskim pensjonacie pod Akureyri.


4. Dzień
Dzień pełen emocji dla miłośników wielorybów bo właśnie u północnych wybrzeży wyspy jest ich najwięcej i występuje największe prawdopodobieństwo, że uda się je spotkać (nawet kilka gatunków). Po śniadaniu wyprawa na wieloryby (fakultatywnie). Przejazd w okolice fiordu Eyjafjordur, gdzie odbędziemy 3 godzinny rejs w morze w poszukiwaniu tym gigantycznych morskich ssaków. Po morskich emocjach i spotkaniu z wielorybami (taką mamy nadzieje), przejazd do skansenu w Glaumber i wizyta w najlepiej zachowanym, tradycyjnym, zbudowanym z torfu domu islandzkim.Popołudniu wizyta w niezwykłym miejscu świadczące o wulkanicznym pochodzeniu wyspy a mianowicie w kraterze w Grabrok. Wejście do krateru i spacer po polach lawowych sprzed 3 tys lat. Nocleg i kolacja w okolicy Borgarness.

5 Dzień
Wyprawa na Półwysep Snafellsness, gdzie znajduje się słynny wulkan, który uwiecznił w swojej powieści "Podroż do wnętrza Ziemi" Juliusz Verne. W ramach wyprawy wizyta w wiosce rybackiej i zapoznanie się z procesem powstawiania słynnej przekąski z rekina, podpatrywanie morskich ptaków i fok oraz podziwienie bazaltowych kolumn w Gerdeburg. Czas na kolejną przyrodnicza atrakcje Islandii a mianowicie wyprawa do Parku Narodowego Pingverllir i spotkanie oko w oko z tryskającym co 10 min gejzerem. Następnie odwiedzimy kolejny z urokliwych wodospadów - Gullfoss oraz miejsce związane z historią Islandii, gdzie w dolinie Almannagja od 930 roku zbierał się islandzki parlament (uważa się go za najstarszy na świecie choć odbywał się pod gołym niebem). Można by powiedzieć, że tu rodziły się początki europejskiej, a na pewno skandynawskiej demokracji. Przejazd przez stolicę islandzkich upraw szklarnianych - Hveragerdi na nocleg do Reykjaviku lub w okolice Reykjaviku.

6 Dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2 pokoje). Zwiedzanie stolicy Islandii - Reykjaviku : w programie m.in. katedra, gmach parlamentu , pomnik odkrywcy Ameryki, ratusz, spacer nad jeziorem w centrum miasta czas wolny na zakup pamiątek lub kawę i deser w jednej z urokliwych uliczek zabytkowego centrum, siedziba premiera , Hofor- rezydencja, w której spotkali się Reagan i Gorbaczow w 1986 aby rozpocząć rozmowy, które zmieniły polityczne oblicze świata i doprowadziły do zmian w Europie i upadku bloku socjalistycznego.

Popołudniu dla osób chętnych przejazd do słynnej błękitnej laguny i korzystanie ze zbawiennych kąpieli wodnych i błotnych na otwartym powietrzu pod otwartym niebem islandzkim – zasłużony relaks w niezwykłym miejscu przed powrotem do domu. Wieczorem wizyta w dzielnicy portowej. Kolacja w słynnej panoramicznej restauracji Perlan (http://perlan.is/?lang=en) przypominającej spodek kosmiczny z przepiękną panoramą na miasto i ocean. W menu takie specjały jak rekin, łosoś, wieloryb i wiele innych morskich atrakcji. Wykwaterowanie z hotelu o godzinie 21.30. Przejazd na lotnisko i przelot do kraju. Powrót do Warszawy około godziny 06.00.

 

CENA:   6999 PLN (grupa 8-12 uczestników)

przy grupie 6-7 uczestników dopłata + 400 PLN

 

Cena zawiera:

 • 5 noclegów w eleganckich pensjonatach i 1*, 2* i  3* hotelach, pokoje 2-osobowe (indywidualna dopłata do jedynki ok. 1200 PLN);
 • transport komfortowym vanem;
 • 2 pokoje na późny check out;
 • 5 śniadań i 5 obiadokolacji w tym jedna uroczysta w znanej restauracji Perlan w Reykjaviku;
 • opieka pilota-przewodnika;
 • ubezpieczenie NNW i zdrowotne;
 • zestawy słuchawkowe na zwiedzanie o zasięgu do 100 m.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji i obiektów (muzeów, parków narodowych, zabytków itp.) – około 30 EUR;
 • rejsu łodziami pontonowymi pod krawędź lodowca - 50 EUR;
 • rejsu po fiordzie w poszukiwaniu wielorybów - 55 EUR;
 • wstępu na błękitną lagunę - około 50 EUR.