• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

Ziemia Święta Cena first minute - 2700 PLN (GRUPA 26-30 uczestników)

Kraj: Izrael
Cena: 2999.00zł
PROMOCYJNA 2750.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Samolot
Wyjazd z: Warszawa
Terminy: 21.11 - 28.11 2020;
Pilot: Jacek Drążkiewicz
Trasa wycieczki:
Izrael
Ziemia Święta (wyjazd o charakterze pielgrzymkowo-wycieczkowym)

1 dzień;
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, wylot do Tel Awiw. Przejazd do hotelu w Betlejem –zakwaterowanie i obiadokolacja.   

2 dzień;
Śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora
 (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień;
Śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu;  przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień;
Śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła
św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście  do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 dzień;
Śniadanie godz. 6.30;  wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień;
Śniadanie, wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; obiad, przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz);  wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do hotelu i obiadokolacja.

7 dzień;
Śniadanie; Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, Pole Pasterzy, Cremisan, Muzeum Holokaustu – Yad Vashem, przejazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety   i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg. 
 
8 dzień;
Śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Awiwu. Lot do Polski. Przylot około godziny 14.30Cena obejmuje:
- 7  noclegów w hotelach 3* klasy turystycznej,
- śniadania i obiadokolacje (w  tym jedna uroczysta kolaja w tzw. namiocie beduińskim) ,
- autokar z klimatyzacją,
- obiekę polskiego pilota i przewodnika,
urządzenia tour guide system,
- ubezpieczenie NNW i koszty leczenia,

Cena nie obejmuje:
- bieltów wstępu 70 USD.
- lotu: bezpośredni przelot na trasie Warszawa-Tel Awiw, Tel Awiw-Warszawa,  cena biletu w dniu 22.11.18, 900 PLN z bagażem podręcznym (8 kg)  i 1250 PLN z bagażem głównym  (23 kg)

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej. Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).
Prosimy o: a) podzielenie bagażu na główny (do 20 kg) i podręczny (do 7 kg). W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym. b) zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.). Księża zabierają albę i białą stułę; c) zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza); d) zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki; e) nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa); f) punktualne przybycie na miejsce zbiórki.
W czasie pobytu na pielgrzymce prosimy: - deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót; - nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej; - zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania z autokaru lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach; - unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy; - pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru; - unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki; - pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy); - przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.

Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, (lunch 10 $ kebab + kawa), albumy ok. 10 $, zdjęcie grupowe 5 $.