• „PRAT”  JACEK DRĄŻKIEWICZ,
  • ul. Ogrodowa 1;  96-325 Radziejowice;   NIP: 838-164-28-79
  • Szybki kontakt: (22) 408 04 43;  48.733 70 50 70

"WYCIECZKA JAK W SZWAJCARSKIM ZEGARKU (II)" czyli SZWAJCARIA I ALPY ‘NA BIS’ CENA FIRST MINUTE 3850 PLN (WIELKOŚĆ GRUPY - max 36 uczestników)

Kraj: Szwajcaria, Włochy
Cena: 3999.00zł
PROMOCYJNA 3850.00zł
Hotel:
Wyżywienie: HB
Dojazd: Autokar
Wyjazd z: Warszawa, Żyrardów
Terminy: 03.07 - 10.07 2021;
Pilot:
Trasa wycieczki:
Sankt Gallen
Einsiedeln
przełęczy Brünig
wąwozem rzeki Aare
wodospadów Trümmelbach
Murten
Gruyeres
Chamonix
Annecy
szczyt Matterhorn
Zermatt
Jezioro Maggiore
Belliazona
Dzień 1 (4.07) Wyjazd z Polski we wczesnych godzinach porannych (godz. 04.30). Przejazd przez Niemcy. W miarę możliwości czasowych spacer po Ratyzbonie lub innym miasteczku po trasie przejazdu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Jeziora Badeńskiego w Niemczech lub Austrii. Obiadokolacja (godzina 20.30), nocleg.

Dzień 2 (5.07) Śniadanie, wyjazd z hotelu około godz. 09.00. Przejazd do Szwajcarii, do miejscowości Sankt Gallen, położonej niedaleko Jeziora Bodeńskiego, przy granicy z Austrią i Niemcami. Zwiedzanie opactwa benedyktynów z katedrą św. Galla i św. Otmara oraz rokokową biblioteką, uważaną za najpiękniejszą w Szwajcarii. W godzinach popołudniowych przejazd do Einsiedeln, gdzie znajduje się najważniejsze szwajcarskie sanktuarium maryjne z cudowną figurką Czarnej Madonny. Krótki postój w księstwie Liechtenstein. Powrót do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (6.07) Śniadanie. Przejazd przez okolice Lucerny w kierunku przełęczy Brünig (1'007 m n.p.m.). Przystanek przy punkcie widokowym z panoramą jeziora Lungern oraz masywu Pilatus. Następnie przejazd do miejscowości Meiringen. Spacer wąwozem rzeki Aare (ok. 1,5 km), którego ściany wznoszą się na wysokość 180 m. Następnie przejazd w okolice Lauterbrunnen. Trasa prowadzi m.in. wzdłuż alpejskich jezior Brienzersee i Thunersee. Przy dobrej widoczności możliwość podziwiania panoramy słynnej przełęczy Jungfraujoch (3'454 m n.p.m.). Spacer do wodospadów Trümmelbach – największych, podziemnych wodospadów Europy, dostępnych dzięki windzie, galeriom, tunelom i platformom. Przejazd powrotny malowniczą doliną Emmental. W miarę możliwości czasowych wizyta w Bernie - stolicy Szwajcarii. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (7.07) Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do urokliwego miasteczka Murten, szczycącego się 800-letnią historią i zabytkami sięgającymi czasów średniowiecza, położonego nad jeziorem na granicy wpływów dwóch kultur – niemieckiej i francuskiej. Spacer po miejscowości, podczas którego ze szczytów histo-rycznych murów warownych będziemy podziwiać niepowtarzalną panoramę dachów starówki. Następnie przejazd do miasteczka Gruyeres, ponad którym góruje średniowieczny zamek – dawna rezydencja hra-biów Gruyeres. Spacer po urokliwym rynku. Następnie wizyta w serowarni pokazowej. Zwiedzenie po-mieszczeń, w których odbywa się produkcja oraz degustacja różnych gatunków serów Gruyeres. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 (8.07) Śniadanie w hotelu. Przejazd do francuskiego kurortu Chamonix, położonego u stóp najwyższego szczytu Alp – Mont Blanc (4'810 m n.p.m.). Czas wolny w miejscowości, w której odbyły się pierwsze w historii Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1924 roku. Dla chętnych wyjazd kolejką linową na Planpraz (2'000 m n.p.m., ok. 20 EUR). Następnie przejazd do miasteczka Annecy, które ze względu na liczne kanały oraz mosty jest nazywane ‘alpejską Wenecją’. Spacer po starówce z kolorowymi kamienicami. Rejs statkiem po Jeziorze Annecy (ok. 18 EUR). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (9.07) Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Zermatt, jednej z najsłynniejszych górskich miejscowości w Szwajcarii, ponad którą góruje legendarny szczyt Matterhorn, i w całości zamkniętej dla ruchu kołowego. Przyjazd do Täsch, a następnie kontynuacja podróży pociągiem (przejazd na trasie Täsch - Zermatt ok. 15 min.). Spacer po miejscowości Zermatt, podczas którego odwiedzimy dzielnicę Hinterdorf, w której zachowały się tradycyjne drewniane stodoły. Czas wolny na zakupy. Dla chętnych wjazd kolejką linową na szczyt Trockener Steg (2'939 m n.p.m., ok. 75 CHF) położony dokładnie u stóp piramidy Matterhorn. Możliwość podziwiania zapierającej dech w piersiach panoramy Alp. Przejazd powrotny koleją do Täsch. W godzinach popołudniowych kontynuacja podróży do Włoch przez przełęcz Simplon (2'005 m n.p.m.). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (10.07) Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka objazdowa po włoskojęzycznym kantonie Ticino, słynącym z łagodnego klimatu, urokliwych krajobrazów i zabytkowej architektury. Zwiedzanie Lugano położonego w otoczeniu gór nad jeziorem o tej samej nazwie. Obok Zurychu i Genewy Lugano jest jednym z głównych ośrodków finansowych Szwajcarii. Następnie przejazd nad słynne Jezioro Maggiore położone na pograniczu szwajcarsko-włoskim. Zwiedzanie Locarno, które oprócz turystów przyciąga wiele światowych gwiazd, m.in. z uwagi na słynny festiwal filmowy. Wyjazd kolejką na wzgórze, gdzie znajduje się sanktuarium Madonna del Sasso. W godzinach popołudniowych wizyta w stolicy kantonu – Bellinzonie, ponad którą wznoszą się mury średniowiecznych fortyfikacji, wpisanych na listę UNESCO. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 (11.07) Przejazd powrotny do Polski. Kolacja.

Cena: 3 850 PLN (30-34 uczestników)

Cena zawiera:
- noclegi w komfortowych 3/4* hotelach,
- śniadania i obiadokolacje,
- transport lux autokarem,
- ubezpiecznie,
- opieka pilota-przewodnika.

Dodatkowo płatne:
- Koszty programowe:
• Bilety wstępu wg programu wycieczki, przejazd pociągiem do Zermatt, degustacja serów: ok. 85 CHF - Dodatkowo dla chętnych: • Kolejka na Planpraz (Chamonix): ok. 20 EUR • Rejs po Jeziorze Annecy: ok. 18 EUR • Kolejka na Trockener Steg (Zermatt): ok. 75 CHF